(Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

Písařík: U táboráku jsem byl spíš kulturní referent, než milovník

Herec a zpěvák Martin Písařík byl ve svých mladých letech docela zapáleným skautem a později i zdatným „čundrákem“. Teď už je, jak tvrdí, spíše línějším trampem, protože do přírody vyráží velice sporadicky.

„Vyrůstal jsem vpodstatě u táborových ohňů a kytara byla mou nerozlučnou společnicí. Nedávno jsem přerovnával sklep a našel teletinu, s níž jsem vyjížděl na čundrya na chvíli se alespoň ve vzpomínce zase vrátil zpátky do těch příjemných časů,“ zasnil se Martin, který byl jedním z řady účinkujících na vzpomínkovém koncertě k dvacátému výročí úmrtí zpěváka a muzikanta Michala Tučného v Lucerně.

Jak Martin doplnil, písničky zmíněného nekorunovaného krále české country patřily k jeho nejoblíbenějším. A jak by ne, ve své době a často i v současnosti na ně amatérští kytaristé a zpěváci s úspěchem balili a balí holky. „Tak pozor, to je sice pravda, ovšem já jsem byl, bohužel, výjimka.Spíš kulturní referent než milovník. Já měl v ruce kytaru a zpíval a od toho ohně chodili dělat do ústraní lásku jiní. A já jim k tomu hrál,“ se smíchem vysvětlil Písařík.

O tom, že je skutečně velice dobrým zpěvákem přesvědčil i natřískanou Lucernu. Z repertoáru Michala Tučného si vybral skladby Pane můj a Za chvíli už budu v dáli, za které sklidil bouřlivý potlesk. „Malilinkou trému jsem měl, ale jak začala hrát kapela, všechno ze mě spadlo a jel jsem a jak je vidět a slyšet, nebylo to snad tak zlé,“ dodal Martin Písařík a šel minerálkou svlažit vyprahlé hrdlo.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

18. 4. 2015 10:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.