V knize Ta zrzavá se dočteme i o životě Sáry s fotografem Janem Saudkem. (Zdroj: Herminapress.cz ) 3x FOTO

Po filmu Fotograf, ze kterého vyšla jako potvora, napsala Sára Saudková vlastní vzpomínky

Fotografka Sára Saudková (48), bývalá přítelkyně fotografa Jana Saudka (80) a současná partnerka jeho syna Samuela (52), vydala knihu Ta zrzavá – Láska, nenávist, a to mezi tím. Podle autorky se jedná o upřímné a sarkastické vylíčení jejího životního příběhu od dětství až po dospělost.

„Píši si už několik let deníky, z těch jsem ale nečerpala. Psala jsem na základě žádosti vydavatele. Přišel s nápadem, jestli bych nechtěla napsat něco o dětství, protože mu bylo jasné, že to nebude selanka, ale že to bude spíše hodně ostré. A myslím, že jsem jeho očekávání naplnila,“ vysvětlovala Sára pro Super.cz.

Kniha vznikala asi dva a půl roku, psaní neurychlil ani vznik filmu Fotograf, který byl inspirovaný životem Jana Saudka. Sára v něm není vylíčena právě v lichotivém světle. „Film jsem ani neviděla, sotva bych se k tomu mohla vyjadřovat. A připadalo by mi to hloupé se babrat v takových věcech,“ řekla na adresu zmíněného snímku.

Jan Saudek, jehož synovi Samuelovi Sára porodila čtyři děti, vystupuje v knize jako Muž s velkým M. „Doufám, že mu to bude imponovat,“ smála se Sára.

Samuel prý četl výhradně kapitoly, kde je zmiňován. A ještě měl výhrady, že ho Sára málo velebí. „Kdybych ale měla napsat, jaký doopravdy je, tak nevytáhne nos z domu. Je tam vylíčen docela jako kanec. Který chlap by nechtěl být vylíčen právě takhle,“ míní Saudková.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

9. 11. 2015 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.