Divadlo pod Palmovkou zahajuje provoz inscenací Spolupracovníci. (Zdroj: Divadlo pod Palmovkou ) 3x FOTO

Po více než dvou letech začne hrát Divadlo pod Palmovkou: Láká na Stalina!

Po více než dvou letech zahájí 2. října provoz pražské Divadlo pod Palmovkou. Přestávku zavinily v červnu 2013 zaplavené suterény, kde bylo zničeno technologické zázemí, část rekvizit i dekorací. Nové vedení s ředitelem Michalem Langem muselo své plány zrevidovat, zčásti i opustit.

„Provoz zahájíme premiérou černé grotesky Johna Hodge s názvem Spolupracovníci, která si poučeně, zábavně a někdy až ironicky či drze pohrává s historií. Jejími hrdiny jsou spisovatel Michail Bulgakov a diktátor Stalin, které ztvární Ondřej Volejník a Martin Hruška," řekl ředitel libeňské scény a režisér inscenace Michal Lang.

„Když jsme začali zkoušet, tak já jsem se o tom člověku, jestli se člověkem dá nazvat, snažil dozvědět co nejvíc. Čím víc jsem se toho o Stalinovi dozvídal, tím více mně běhal mráz po zádech. Musím přiznat, že pro mě nebylo vůbec jednoduché se ztotožnit s tou postavou a nějakým způsobem začít uvažovat jako on,“ uvedl Hruška.

John Hodge byl scenáristou kultovních filmů Trainspotting, Mělký hrob a Pláž. Hru Spolupracovníci, spojující skutečné události s momenty zcela fiktivními, napsal v roce 2011.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

2. 10. 2015 10:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.