You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Poslechněte si New York, New York v podaní swingaře Jana Smigmatora, který koncerty připravuje a také na nich vystoupí. (Zdroj: YouTube ) VIDEO

Pocta králi swingu: Česko zažije pět galakoncertů ke 100. narozeninám Franka Sinatry

Jednu z největších legend hudební historie si v prosinci připomene celý svět včetně České republiky. Ke 100. výročí narození amerického zpěváka a herce Franka Sinatry se chystá hned pět velkých koncertů v Praze, Brně a Ostravě.

„České oslavy budou druhé největší na světě. Délkou programu i počtem umělců na scéně. Samotný galakoncert bude trvat dvě a půl hodiny,” sdělil jeden z pořadatelů David Salomon s tím, že na pražské akce lze koupit lístky přímo na pódium, sedět u kulatých stolků, dát si drink a užívat si to.

Na pódiu se vystřídá 40 umělců od nás i ze zahraničí. Účinkovat budou Felix Slováček RTV Big Band, houslový virtuos Pavel Šporcl, jazzman a multiinstrumentalista Jiří Stivín, zpěvačky Tereza Černochová a Martina Bártová, saxofonistka Markéta Smejkalová, německý zpěvák a showman Tom Gaebel, filipínský zpěvák a entertainer Arthur Manuntag a slovenská vibrafonistka žijící v Paříži Ludmila Štefániková.

„Na turné Sinatrology s námi bude i jeden z nejbližších Sinatrových přátel a autor jednoho z největších hitů, které Frank zpíval. Víc bych ale nerad prozrazoval. Snad jenom to, že během večera zazní více než 50 hitů,“ prozradil swingový zpěvák a dramaturg koncertů Jan Smigmator (29).

Koncerty se uskuteční 10. 12. v brněnském Bobycentru, 11. 12. v ostravském Gongu, turné vyvrcholí v pražském Obecním domě 12. a 13. prosince – v neděli bude i odpolední termín od 15.00. Předprodej probíhá v síti Ticketstream a vstupenky jsou v ceně od 599 Kč.

Francis Albert Sinatra se narodil 12. prosince 1915, zemřel 14. května 1998. Patřil k největším hvězdám populární hudby 20. století.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

16. 11. 2015 20:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.