You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) VIDEO

Podívejte se trailer k filmu Místo u moře. Snímek oceněný Zlatým globem vstupuje do kin již 2. února

Snímek Místo u moře, nejnovější film úspěšného scenáristy a režiséra Kennetha Lonergana, vypráví příběh osamělého bostonského údržbáře, jemuž se zcela změní život poté, co se vrací do svého rodného města, aby se zde postaral o svého dospívajícího synovce. Místo u moře, příběh rodiny Chandlerů, žijící po generace v rybářské vesničce v Massachusetts, je dojemný a současně i nečekaně humorný portrét, zobrazující sílu rodinné lásky, život v menších komunitách, obětování se a také naději.

Po smrti svého staršího bratra Joea (Kyle Chandler) zjišťuje Lee Chandler (Casey Affleck) s velkým překvapením, že byl svým bratrem ustanoven jako jediný opatrovník synovce Patricka (Lucas Hedges). Lee opouští své současné zaměstnání a naplněn obavami se vrací do vesnice Manchester-by-the-Sea, aby zde pečoval o temperamentního šestnáctiletého Patricka. Je také nucen se vyrovnat se svou minulostí, která ho odloučila jak od manželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, ve které se narodil a dospíval. Lee a Patrick, které spojuje pouto jediného člověka, jenž celou rodinu udržoval pohromadě, se oba snaží smířit s životem ve světě bez Joea.

Ve svém prvním snímku od kritikou velice ceněného filmu Margaret z roku 2011 Lonergan znovu dokazuje, že je zdatným a vizionářským vypravěčem, který mistrně proplétá minulost s přítomností do podoby napínavého příběhu, který se zříká zbytečné sentimentality a nahrazuje ji pronikavým citovým vhledem a hluboce působivými lidskými vztahy.

Film byl letos oceněn Zlatým globem pro Ceseyho Afflecka v kategorii Nejlepší mužský výkon ve filmu (drama), a má 6 nominací pro ceny BAFTA. 

 

Film bude uveden co českých kin 2. února 2017.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz. 

13. 1. 2017 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.