(Zdroj: Herminapress.cz/Divadlo Kalich/Hudební divadlo Karlín) 30x FOTO

Podzimní souboj muzikálů startuje. Kdo bude vítězem? Sestra v akci, Krysař, Muž se železnou maskou, Madagaskar nebo Romeo a Julie?

Na muzikálových scénách se jako každoročně, bez ohledu na léto či prázdniny pilně zkouší. Vedle zavedených a úspěšných titulů jakou jsou Mamma Mia, Rocky, (Přijede Stallone?), Carmen, Ples Upírů, Mefisto, Mauglí či Mýdlový princ tak pražskou muzikálovou scénu obohatí (?) nové tituly. Tedy doufejme, že obohatí.

Hudební divadlo Karlín vsadilo na jistotu. Tedy jak na jistotu titulu, tak na jistotu hlavních představitelů. Uvést muzikálovou komedii Sestra v akci, napsanou na motivy filmu s Whoopi Golberg, je jistě dobrým nápadem, zvláště pak když v hlavní rolích diváci uvidí Lucii Bílou a Václava Bártu (Noida), jehož alternuje též vynikající Tomáš Trapl. Zákulisní drby praví, že zvláště pak taneční čísla Noida jsou opravdu „výživná“ a divák nevyjde z úžasu. Bráno v pozitivním slova smyslu. Sekundovat výše uvedeným hlavním představitelům pak například budou Světlana Nálepková, Roman Tomeš, Václav Vydra, Markéta Procházková a vždy vynikající Pavla Břínková. (Premiéra 19. října 2017)

Divadlo Kalich se po létech vrací k Landovu Krysaři. Ber kde ber, je to jeden z nejúspěšnějších původních českých muzikálů a uvidíme ho v již třetím nastudování (1996, 2002, 2017) na této scéně a ve zcela novém hereckém obsazení. V roli Krysaře uvidíme Přemysla Pálka. Postavu Agnes divákům představí Marie Křížová v alternaci s Kateřinou Šildovou. Zcela „zásadní jevištní zážitky“ pak jistě divákům přichystají David Suchařípa, Robert Jašków, Martin Zounar, Milan Peroutka nebo Felix a Anička Slováčkovi. (Premiéra 8. září 2017)

Také Divadlo Broadway vsadilo na léty prověřenou autorskou klasiku: Michala Davida. Zdá se, že jeho hudební invence je bezbřehá a tak se můžeme těšit na nový muzikál Muž se železnou maskou. Jako spoluautor je uveden Bryan Adams, přičemž texty napsal Lou Fanánek Hagen. Jistě úsměvným odhalením je fakt, že na scénáři spolupracovali Richard Genzer s Michalem Suchánkem. V hlavních úlohách se pak například představí Josef Vojtek, Petr Kolář, Bohouš Josef, Václav Vydra, Michaela Gemrotová, Alžběta Bartošová a jako třešničku na dortu, v roli královny Anny Rakouské, uvidíme Helenu Vondráčkovou.  (Premiéra 1. listopadu 2017)

Dětský muzikál Madagaskar, je prověřeným kusem a jeho hit I Like to Move It (Já tak rád trsám, trsám) kterou v české verzi nazpíval Václav Noid Bárta, coby lemur – král Jeliman, nezůstane pouze na pražských scénách. Během podzimních a zimních měsíců jej diváci mohou vidět například v Brně, Zlínu, Pardubicích, Ostravě, Plzni, ale i v Bratislavě a Košicích. Hlavní zvířecí role pak producenti (Ticket art production) svěřili vedle již zmiňovaného Noida například Romanu Tomešovi, Tomáši Smičkovi nebo Míše Noskové (Premiéra 7. října 2017)

Nové nastudování světoznámého mileneckého příběhu Romeo a Julie má v péči producentka Ema Krahulíková a její Musical Production. Zárukou příjemné podívané pak s určitostí budou autoři muzikálu Zdeněk Barták a Aduard Krečmar. Společně s režisérem Romanem Štolpou pak do hlavních rolí vybrali především Ivanku Korolovou, Lukaše Randáka, Míšu Noskovou, Ditu Hořínkovou, anebo Jiřího Zonygu. Muzikál Romeo a Julie bude uváděn v Divadle Hybernia (Premiéra 23. listopadu 2017)

O muzikálu IAGO Janka Ledeckého vám toho moc neřekneme, respektive nenapíšeme. (Ačkoli bychom rádi). Na webových stránkách je poslední aktualita z 3.5.2017, což byla zahajovací tisková konference a jinak je okolo muzikálu podivné ticho, přičemž agentura zajišťující muzikálu PR s novináři moc nekomunikuje. Nezdá se, že by to výkonnému producentu Michalu Mücksteinovi nějak zásadně vadilo, přestože je premiéra cirka za měsíc.      

                                                                                                                                                                                            Jiří Herman starší

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

13. 8. 2017 23:21 Autor: HER
Sipka
Stín
Stín