(Zdroj: Herminapress.cz ) 13x FOTO

Pohádka Čertí brko šla do kin. Její premiéry se nedožil jeden z hlavních hrdinů

Příznivci pohádek se dočkali. Včera měl slavnostní premiéru film Čertí brko režiséra Marka Najbrta. Uvedení pohádky do kin se zúčastnila delegace herců a autorů. Mezi nimi například Jan Cina, Jan Budař, Marek Daniel Jakub Žáček, Jana Plodková, Václav Kopta a další. Premiéry filmu se bohužel nedožil slovenský herec Marián Geišberg, představitel tatínka hlavní hrdinky.  

Jednu z hlavních rolí, pána pekel Lucifera, si zahrál Ondřej Vetchý. „Před více než třiceti lety jsem hrál čertíka Vraníka v pohádce S čerty nejsou žerty. Tentokrát, po zvažování a diskusích s kolegy, režisérem, manželkou, skvělým přítelem a kolegou Mariánem Geišbergem, který bohužel už není mezi námi, jsem nabídku na Lucifera přijal a udělal jsem dobře,“ uvedl několik dní před premiérou Ondřej Vetchý

Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat.

Lucifer se rozhodne pověřit doručením nového čertího brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce. Je to ten nejlepší úkol, aby se mladý čert otrkal ve světě. Bonifác se vydává do Pytlova a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne. Tím se zpustí řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov, Lucifera i získal srdce krásné Markétky.

V roli Bonifáce uvidíme Jana Cinu (herce, zpěváka a mimo jiné vítěze soutěže Tvoje tvář má známý hlas), Markétku hraje Judit Bárdos, Lucifera zmíněný Ondřej Vetchý. V dalších úlohách se objeví Marián Geišberg jako Markétčin otec. Místní občany s přiléhavými jmény Klouzek, Křiváček a Tlachal hrají Jan Budař, Tomáš Jeřábek a Jan Maryško. Obyvateli Pytlova se rovněž stanou Marek Daniel a Jana Plodková či Michal Dalecký, v pekle budou naopak úřadovat Václav Kopta nebo Jakub Žáček.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausin

 

28. 11. 2018 09:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.