Těšit se můžete na veselé příběhy psa Krastyho a vypočítavé mouchy. (Zdroj: Stream.cz )

Pohádkové Vánoce v televizi Stream.cz: Chybět nebude Krasty ani dvojka Pat a Mat

Internetová televize Stream.cz připravila pro své diváky vánoční překvapení. Počínaje úterým 15. prosince nabídne malým i velkým milovníkům příběhů se šťastným koncem adventní kalendář plný pohádek.

Jednotlivá okýnka, která se budou den po dni odemykat, budou ukrývat nové díly Kulaté pohádky, kreslené série Krasty a moucha nebo Pata a Mata. Na duo legendárních nešiků přitom Stream.cz získal exkluzivní práva pro online vysílání. Poslední políčko s číslicí 24 pak přinese i premiéru animovaného filmu Až po uši v mechu.

Až po uši v mechu vypráví příběh dvou lesních trnků, kteří jsou tak malí, že bydlí ve vykotlaném pařezu. Bertík se v mechovišti stará o zvláštní cinkavé houby – noční lampy, které každý den zhasíná a rozsvěcí. Josefka, jeho mladší sestra, šije klobouky parádivým muchomůrkám a dohlíží na to, aby byly spokojené, což ovšem není vůbec jednoduchá práce. Muchomůrky jsou totiž velice upovídané a hašteřivé, a protože jako všechny houby mají jen jednu nohu, na které nikam nedojdou, nemohou jedna druhou už chvílemi vystát. Lesním trnkům by se žilo krásně, kdyby se jednoho dne neobjevila Rusalka a nezačaly se Bertíkovy svítivé houby ztrácet…

Pětadvacetiminutový krátkometrážní snímek absolventů pražské VŠUP Filipa Pošivače a Báry Valecké navazuje na díla Jiřího Trnky či Břetislava Pojara a využívá loutkové animace.

„Pohádka Až po uši v mechu dýchá burtonovskou atmosférou, kterou kombinuje s velmi precizní animací, jež na českém trhu stěží najde konkurenci. Příjemná je také hravá hlasová poloha Anny Polívkové. Věřím proto, že bude pro malé i velké diváky výjimečným pohádkovým zážitkem,“ říká šéfproducent internetové televize Stream.cz Lukáš Záhoř.

Ještě před Vánoci vyjde Až po uši v mechu také knižně.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

1. 12. 2015 18:30 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.