Pohřeb francouzského herce Pierra Brice, filmového Vinnetoua. (Zdroj: Twitter/Sven Kuschel ) 5x FOTO

Pohřeb Pierra Brice: Mnichov plakal za Vinnetouem

Stovky lidí se včera v mnichovském jezuitském kostele sv. Michaela naposledy rozloučily s francouzským hercem Pierrem Bricem (†86).

Smuteční černou byste hledali marně. Vinnetouovo poslední přání znělo: "Přijďte v bílém!" Právě bílou barvu měl herec nejraději a na smrtelné posteli si přál, aby smuteční hosté přišli v bílém oděvu, ti to dodrželi.

Už zhruba hodinu před začátkem odpolední smuteční bohoslužby za zesnulého herce byly lavice v kostele obsazené. Mnoho lidí muselo zůstat venku.

Ve čtrnáct hodin začala zádušní mše s hudbou a texty, které sám Brice před smrtí vybral, včetně ústředních melodií z filmů o Vinnetouovi. Promítaly se filmové záběry i snímky z hercova života. Rakev s Briceovými ostatky byla pokryta francouzskou vlajkou a bílými růžemi.

"Miluji tě, tvoje žena", bylo vepsáno do srdce utkaného z bílých růží. Šlo o poslední pozdrav od hercovy manželky Helly Krekel, v jejímž náručí představitel Vinnetoua 6. června v nemocnici u Paříže zemřel na zápal plic.

Pierre Brice měl ještě jedno přání: "Nekupujte žádné květiny ani věnce – peníze, které byste za ně utratili, raději věnujte organizaci Save the Children." (Tato organizace se zabývá zlepšováním péče o děti, pozn. redakce.)

Po mši byla rakev s ostatky uložena do rodinné hrobky na hřbitově v nedalekém městečku Gräfelfing.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausin.

19. 6. 2015 10:30 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.