Hollywoodský herec Harvey Keitel na karlovarském festivalu představil film Mládí. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Pojďte na skleničku, tam si povíme víc, vtipkoval ve Varech Harvey Keitel

Po jedenácti letech se na karlovarský filmový festival vrátil americký herec Harvey Keitel (76). Doprovodila jej manželka Daphna Kastner (54), taktéž herečka, a syn Roman (10).

Předposlední festivalový den měl herec vskutku nabitý. Nejdříve si povídal s novináři na tiskové konferenci, poté uvedl filmovou novinku Paola Sorrentina Mládí, kde hraje hollywoodského filmaře, vzápětí ho čekala debata s návštěvníky.

Snímek Mládí, jenž je favoritem divácké ceny, vypráví příběh dirigenta a skladatele v důchodu (Michael Caine), který se léčí ve švýcarském sanatoriu pod dohledem své dcery (Rachel Weisz). Zde spolu se starým přítelem (Harvey Keitel) bilancuje svůj život.

„Já jsem Mládí nepsal ani nerežíroval, udělal jsem si tu vlastní film ve filmu, jestli rozumíte, co tím myslím. A jestli ne, zajdeme potom na skleničku a probereme to,“ smál se Keitel.

Keitel řadí Sorrentina po bok Martina Scorseseho nebo Quentina Tarantina, jehož filmovému debutu Gauneři pomohl na svět. „Moje kolegyně z Actors Studia mi poslala scénář s tím, že by se mi mohl líbit. A líbil, připadal mi brilantní. Když jsem pak Tarantinovi volal, nevěřil, že to jsem opravdu já,“ vyprávěl herec.

Zato scénář ke svému dalšímu filmu Poručík prý nejprve vyhodil do koše. Moc dobře se zpočátku nevyvíjela ani jeho účast v nezávislém snímku Smoke.

„Scénář byl dost tlustý a já ho moc nechápal. Ale řekl jsem scenáristovi, že když na tom udělal tolik práce a opravdu mě tam chce, tak do toho půjdu. V průběhu natáčení jsem pak ten film pochopil,“ uvedl Keitel.

Harveyho Keitela dosti překvapilo, jak se ve Varech bere vážně jeho festivalová znělka, kterou natočil pro 43. ročník. „A vy se na tu znělku díváte každý rok? Já ji ani neviděl,“ uzavřel herec.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

11. 7. 2015 10:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.