Epoque Quartet (Zdroj: Archiv Epoque Quartet ) 5x FOTO

Poláková, Bárta, Pecková, Ruppert a kdo ještě? Už za pár dní na narozeninách Epoque Quartet v Lucerně!

Nejznámější českou multižánrovou formaci čeká koncert roku v pražské Lucerně. Už 26. března totiž kvartet ceněný odbornou kritikou, nominovaný na cenu Anděl a oblíbený širokým publikem, oslaví dvě desetiletí na scéně. Na ojedinělou oslavu si přijde s Epoque Quartet zazpívat a zahrát řada osobností české hudební scény. Zazní mimo jiné slavná operní árie Nessun Dorma v osobitém podání Matěje Rupperta, nebo píseň Nafrněná s Bárou Polákovou.

„S Epoque Quartet jsme se poprvé potkali asi před třemi lety, kluky jsem poprosila, aby mi zahráli na koncertě a teď oni požádali mě – moc se těším, bude to určitě zážitek,“ říká zpěvačka Barbora Poláková. 

Na narozeninovém koncertě zazní hudba různých stylů. Dokazuje to také výčet hostů, kteří s Epoque Quartet za dvacet let spolupracovali. Chybět nebude ani zpěvák Dan Bárta, který s Epoque Quartet spolupracuje devatenáct let. „Jeli jsme spolu šňůru a to bylo super, takže se známe dlouho a dobře. Jednou jsme spolu hráli kulečník...na smyčcové nástroje hrají lépe ! Těším se a slibuji, že tam vystoupím s tím nejlepším úmyslem,“ zavazuje se Dan Bárta. 

Vedle autorského repertoáru gratulantů koncertu, jistě posluchače potěší i píseň Kurta Weilla v podání Dagmar Peckové, jazzová balada Jana Kučery s nejlepším hornistou planety Radkem Baborákem, nebo světová premiéra věnovaná EQ kanadského klavírního mága Davida Braida. Vystoupí také zpěvačka Dasha, moderátor a zpěvák Marek Eben, zpěvák Matěj Ruppert, nebo herci Jiří Lábus a Petr Čtvrtníček a mnoho dalších gratulantů. 

„Máme štěstí na častá hudební setkávání s muzikantskými osobnostmi z té nejvyšší ligy. Pro většinu z nich byla spolupráce se smyčcovým uskupením dosti neprobádaným terénem a o to větší radost máme z hudby, která na základě těchto setkání vznikla a kterou posluchačům v Lucerně předvedeme. To, že si všichni tito velikáni udělali čas na to s námi oslavit naše narozeniny, to je jak z říše snů a snad to něco dobrého vypovídá i o nás,“ uzavírá cellista souboru Vít Petrášek. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

12. 3. 2019 13:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.