(Zdroj: Herminapress.cz ) 40x FOTO

Polívka, Hanzlík, Dušek, Janda, Rottrová a další oživili vzpomínky na Divadlo Ateliér

Ne každý den je svátkem, který se musí důstojně oslavit. Včerejšek ale pro řadu známých osobností tím významným dnem určitě byl. Na scéně Divadla Ypsilon proběhl křest knížky Josefa Máry, Miloše Zapletala a Václava Matějíčka Zapomenuté divadlo Ateliér, která je vzpomínkovou publikací většiny umělců, kteří Ateliérem prošli a postupem času se stali hereckými či muzikantskými hvězdami.

„My, jako Olympic jsme tady začínali. Tady jsme poprvé hráli třeba Želvu a další naše písničky. Vzpomínám na tu dobu rád, byl to pro nás start, který se vydařil. A nejen to, Ateliér byl skoro rodinným podnikem, protože moji rodiče sem chodívali kdysi tancovat, takže tohle pozvání na křest jsem prostě nemohl odmítnout. Ateliér byl pro mě a moje nejbližší skoro osudovou záležitostí,“ zavzpomínal rocker Petr Janda.

„Žádná nostalgie, je mi fajn mezi přáteli. Je to 47 let, co vzniklo Divadlo Ateliér, pak sice zaniklo, ale zůstala v něm i moje stopa. Vzpomínám na ty časy rád, i když je to historie. Hodně věcí se podařilo, hodně divákům jsme udělali radost- A o tom to je, a že to divadlo už není? Navázala na něj Ypsilonka, takže se jen změnil název,“ nechal se slyšet Petr Nárožný.

„Divadlo Ateliér pro mě kdysi hodně znamenalo. Vystupovala jsem tu se svojí skupinou Flamingo a bývala to naše první a potom pravidelná štace, na kterou jsme se všichni těšili. Chodívalo tam výborné publikum a já jsem tam poprvé zazpívala písničku Lásko a nikdy nezapomenu, jaký měla úspěch,“ uvedla na setkání zpěvačka Marie Rottrová.

A v podobném duchu hovořili i další účastníci slavnostního setkání Miloš Skalka, Jaromír Hanzlík, Uršula Kluková, Bolek Polívka, Jan Schmid a další a další.

 

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

11. 10. 2017 10:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.