Jan Kraus bude kout pikle na podiu divadla Studio DVA. (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Pomlouvači měli pravdu. Jan Kraus je samá intrika a pikle

Divadelní adaptace legendárního hudebního filmu Šíleně smutná princezna vzniká v divadle Studio DVA pod taktovkou režiséra a scénografa Šimona Cabana. Filmovou princeznu Helenu Vondráčkovou a prince Václava Neckáře tady ztvární herci Berenika Kohoutová a Jan Cina.

„Je to moje nejoblíbenější pohádka, nejen kvůli písničkám a skvělým hlavním představitelům a jedinečnému výtvarnému řešení, ale hlavně díky humoru, který mě bavil už jako dítě a doteď mě nepřestává udivovat a bavit čím dál tím více,“ říká herec a zpěvák Jan Cina, který se prosadil nejen na pražské muzikálové scéně.

Berenika Kohoutová, talentovaná herečka a jazzová zpěvačka spolupracující např. s Emilem Viklickým k tomu dodává: „Když jsem se dozvěděla, že můj princ bude Honza, hned mě napadlo, že neznám nikoho vhodnějšího. Moc se také těším i na dvojku Bob Klepl a Jan Kraus.“ 

Ti ztvární proradné královské rádce. „Na řadu dotazů, zda-li budu hrát prince, musím odpovědět, že tentokrát ne. Ale celý život mě někdo podezírá, že kuju pikle. Šíleně smutná princezna je pro mě výbornou příležitostí dokázat, že všichni, kdo mě takhle pomlouvali, měli pravdu…,“s humorem sobě vlastním uvedl Jan Kraus, který se na divadelních prknech, s výjimkou účinkování ve své autorské hře, objeví po mnoha letech.

Další role si zahraje například Daniela Kolářová, Anna Šišková či Roman Štabrňák a další obsazení bude produkce odtajňovat postupně.

Využita bude též původní hudba, kterou složil tehdy teprve sedmnáctiletý Jan Hammer, jeden ze světově nejproslulejších českých hudebníků současnosti a v divadle se o hudební nastudování postará skladatel, aranžér a dirigent Kryštof Marek

Šíleně smutná princezna (1968) režiséra Bořivoje Zemana patří do zlatého fondu českých filmových pohádek. V kinech dokázala pokořit dokonce i neméně slavnou pohádku Tři oříšky pro Popelku. Uvedení pohádky Šíleně smutná princezna v divadle Studio DVA je naplánováno na listopad, prosinec 2016 a leden 2017 v pouhých osmnácti reprízách. 

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

26. 1. 2016 15:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.