Zpěvačky Jitka Zelenková a Jana Kocianová vystupovaly jako sboristky po boku Karla Gotta. (Zdroj: Herminapress.cz ) 10x FOTO

Pořád jim to sluší! Pamatujete si sboristky od Karla Gotta?

Jitka Zelenková (65) mohla opět pozdravit svoji přítelkyni, slovenskou zpěvačku Janu Kociánovou (69), s kterou vystupovala v 70. letech jako sboristka po boku Karla Gotta. Tentokrát ale Jitka seděla v hledišti, protože na pódiu Mekky pražských hudebních sálů se sešli pouze slovenské zpěvačky a herečky napříč hudebními žánry a to v takovém složení, v jakém se podle vlastních slov interpretek nepotkaly ani Slovensku.

„Koncert Slovenské divy v Praze má pro zpěvačky být vlastně takový megaslovenský Silvestr v Praze a příležitost zazářit společně před českým publikem. Některé ze slovenských zpěvaček si v Lucerně zazpívají po 10, 20, 30 i 40 let dlouhé pauze a některé z nich zde budou mít možnost si zazpívat vůbec poprvé, což výrazně zvyšuje atraktivitu projektu,“ vysvětlil Martin France, hlavní producent koncertu.

Protipólem slovenských zpěvaček byli jejich hosté v podání slovenského operní tria La Gioia, které si zazpívá se Sisou Sklovskou. Zpěvák a producent v jedné osobě Martin France si zazpíval úplně premiérově duet s legendou slovenské hudební scény Janou Kocianovou. Všechny interpretky doprovodil Rozhlasový Big Band Gustava Broma včele s Vladimírem Valovičem. 

„Navíc jsme se rozhodli ve spolupráci se společností AVON věnovat 100 korun z každé prodané vstupenky na konto boje proti rakovině prsu. Peníze budou použity na preventivní programy spojené s bojem s touto zákeřnou nemocí," uzavřel Martin France, hlavní producent koncertu. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

2. 2. 2016 10:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.