You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO VIDEO

Poslechnete si Kabáty s Pepou Vojtkem a jejich hokejovou hymnu. Během několika hodin se stala hitem internetu.

Pepa Vojtek hokej nehraje. Snad si ho prý, ovšem bez většího úspěchu, zkusil jednou dvakrát kdysi na rybníku. Jeho doménou je spíše fotbal, ale fandit českému hokejovému týmu na nadcházejícím mistrovství světa, které od 1. května pořádá Česko, určitě bude. I když…i když se na všechny zápasy nedostane, protože skupina Kabát vyjíždí 19. května na velké koncertní turné a před ním musí tvrdě a zodpovědně zkoušet.

„Nějakýzápas určitě ale stihnu, buď přímo v hale nebo skouknu televizi a doufám, že celý šampionát bude pro Českou republiku úspěšný. Jsme všichni v kapele vizionáři, takže jsme klukům, kteří budou reprezentovat věnovalik titulu mistrů světa písničku Brousíme nože z našeho chystaného nového alba. Není to vysloveně hokejová hymna, ale stát se jí do budoucna určitě může,“ vysvětlil s úsměvem Pepa Vojtek.

Základ, tedy muzika, je stará dvanáct let, text ale zpočátku chyběl.„No, pak jsme nějaký vymysleli, byl o pirátech, ovšem nějak to nebylo úplně ono. Až před nedávnem jsem si na něj sedl, trochu ho přepsal a upravil a bylo vymalováno. Jak jsme se všichni v kapele shodli, byl dost šitý na míru právě hokejistům. Takže jsme tuhle pecku věnovali jim a věříme, že jim pomůže bojovně se naladit na zápasy,“ doplnil Vojka autor textu, zpěvák a basák Kabátů Milan Špalek.

„Kabáty posloucháme před a někdy i po zápasech „nároďáku“ pravidelně. Hity téhle partičky jsou chytlavé, stačí si třeba tuhle novinku jednou dvakrát poslechnout a už jí znáte nazpaměť a můžete si jí s kapelou zazpívat. Bylo by fajn, kdybychom si jí všichni mohli spolu s diváky na stadionu dát po finálovém vítězství na mistrovství světa,“ zasnil se hokejový reprezentant Radek Smoleňák.

2. 4. 2015 11:14 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.