Herec Lubomír Lipský zemřel 2. října 2015 ve věku 92 let. (Zdroj: Herminapress.cz ) 12x FOTO

Poslední rozloučení s nestorem českého filmu a divadla Lubomírem Lipským

V pražském Divadle ABC se dnes sešla celá plejáda českých herců a hereček, aby se naposledy poklonila památce před týdnem zesnulého Lubomíra Lipského (✝92), který zemřel na následky prodělaného zápalu plic.

Lipský se narodil 19. dubna 1923 v Pelhřimově. Štěstí u divadla zkoušel už před válkou s bratrem Oldřichem, který se stal režisérem. Poprvé hrál v roce 1935 ve Strakonickém dudákovi. Do povědomí diváků se zapsal například jako děda Potůček v seriálu Tři chlapi v chalupě.

Zahrál si v pohádce Byl jednou jeden král či v parodii Čtyři vraždy stačí, v komedii Šest medvědů s Cibulkou nebo v hudební pohádce Ať žijí duchové. Točil seriály jako Dobrodružství kriminalistiky, Malý pitaval z velkého města, Cirkus Humberto, Četnické humoresky či Nemocnice na kraji města po dvaceti letech.

V roce 1997 Lubomír Lipský získal Cenu Thálie v úloze kabaretiéra Billyho Kippa v muzikálu Sny z Nového Yorku a roku 2005 obdržel Thálii za celoživotní herecké mistrovství.

S nestorem českého filmu a divadla se loučili nejen kolegové a veřejnost, ale i jeho rodina. Obřad začal v půl dvanácté, brány divadla se však otevřely už o hodinu dříve. Na pietním místě leží smuteční věnce od dětí, vnoučat a divadelních přátel.

9. 10. 2015 11:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.