(Zdroj: Herminapress.cz ) 22x FOTO

Poznáte ji? Proč si známá herečka dala vlasy na červeno?

Bára Nesvadbová není jen uznávanou spisovatelkou, ale i zdatnou a úspěšnou tvůrkyní panenek. Včera v Českém muzeu hudby to opět zcela jasně dokázala. Už po sedmé v dosavadní sedmnáctileté historii aukce panenek předních českých umělců a známých osobností pro UNICEF vytvořila dílko, které nazvala Božena Němcová. „Já tuhle spisovatelku miluju. Pro mě je absolutním příkladem ženství v životě, tvorbě i lásce. Mě její osud dojímá, neměla to vůbec lehké a přitom vytvořila díla, která jsou živá a osloví i dnešního čtenáře. Proto jsem z úcty k ní vytvořila tuhle panenku a dala jí její jméno,“ prozradila Bára. Božena Němcová se vydražila za 47.000 korun.

Za stejnou částku se vydražila i Panenka skleněná, kterou do aukce věnoval Michal Viewegh s partnerkou, jen o dva tisíce méně dali zájemci za Dívenku lásku, společné dílko Karla Voříška a designérky Markéty Houštecké a za Vlastenku, na jejíž tvorbě se podstatnou měrou podílela Jitka Čvančarová. Ta si dokonce nasadila paruku, aby se barevně sladila se svým výtvorem.

Poprvé se aukce zúčastnila herečka Bára Fišerová, které vyrobila Fanny F. „Jsem nováček, ale hodně zapálený. Strašně moc mě práce na panence bavila a určitě, když bude zájem, tak budu v téhle činnosti pokračovat. Výtěžek celého večera jde pro děti, takže nemám, co řešit. Moje Fanny F. šla za 23.000 korun a věřím, že příště už budu ostřílenější a na záchranu těch malých afrických občánků vydělám víc,“ s nadšením uvedla Fišerová.

Kromě zmíněných „dodali“ do aukce panenky i další osobnosti, mj. hokejista Patrik Eliáš, Liběna Rochová, Aleš Cibulka, Petr Sís, David Deyl, Josef Dvořák, Eva Hrušková s Janem Přeučilem atd. atd. Jak na závěr večera uvedla ředitelka českého UNICEF Pavla Gomba celkem šestadvacet panenek se vydražilo za 1.066.000, za které bude moci být proočkováno proti šesti smrtelným nemocem 1777 dětí v nejchudších zemích a krizových oblastech světa.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

27. 11. 2019 12:00 Autor: VSy
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.