Režisér Václav Vorlíček šel za kmotra novému komiksovému časopisu Zázra (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Pozor na českého superhrdinu! Mezi lidi ho vypustil Václav Vorlíček

Kdo jiný by měl být kmotrem nového komiksového měsíčníku Zázrak s prvním českým superhrdinou, než režisér a scénárista Václav Vorlíček (85), který je otcem českého komiksu. 

„Velice rád jsem přijal roli kmotra téhle novinky. Já vlastně za to můžu, samozřejmě s Milošem Macourkem, že se u nás komiks objevil. Bylo to v době, kdy mu nebylo vůbec přáno. Ovšem film Kdo chce zabít Jessii? měl fantastický úspěch, a to nejen doma, ale i za hranicemi a získal řadu významných ocenění, takže tenhle žánr nadlouho už nemohl zůstat tabu. Lidé se o podobné příběhy začali zajímat, lákali je jejich hrdinové a komiks zapustil kořeny i tady. Takže přeji, aby se Zázraku dařilo, a rád ho budu sledovat,“ uvedl na křtu Václav Vorlíček, který jako první uvedl před téměř padesáti lety na plátna film, Kdo chce zabít Jessii?, a tím u nás pootevřel dveře k tomuto žánru.

O výtvarnou stránku měsíčníku se stará ilustrátor, kreslíř a také scénárista Petr Kopl.

Se stejnou chutí se do komiksu začte i moderátor křtu Libor Bouček (35), nebo zpěvák Jan Kopečný (26). 

„Já mám tyhle příběhy moc rád. Samozřejmě jsem sledoval hlavně Marvel komiksy, bude-li nám tady nad hlavou létat český superhrdina v českém prostředí, určitě se s ním rád blíže osobně seznámím,“ řekl s úsměvem Honza Kopečný.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

9. 12. 2015 18:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.