(Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

Pozor na Šumavě – jede Dan Landa!

A je to tu. Zpěvák a skladatel Daniel Landa přesedlává a mění, alespoň na čas, koncertní sály za kokpit závodního automobilu. Za volantem Škody Fabia WRC bude vidět už tento víkend, kdy se svým spolujezdcem Petrem Novákem bude na startu prvního závodu šestidílného seriálu mistrovství České republiky – Rallye Šumava.

„Těším se, ale přiznávám, že natrénováno nemám. Tohle auto jsem si ještě ani pořádně neosahal. Sice jsme ho s Petrem a kmotry pokřtili, ale první opravdu reálnou seznamovací zkoušku absolvuji ve středu a pak už na Rallye Šumava všechno vypukne naostro,“ nechal se slyšet Landa, který má sice za sebou řadu závodů, ale své šance vidí zcela reálně. Jeho parťák Petr Novák by považoval za úspěch začít soutěž kolem desátého místa a ke konci seriálu se posunout mezi pětku nejlepších, Dan je ve svých odhadech opatrnější.

„Sportovní stránka závodů je na bedrech Petra Nováka. Já budu dělat všechno pro to, abychom jeho představy naplnili a skončili někde vepředu, ale zeptáte-li se, jaké umístění bych po skončení seriálu závodů bral, pak neodpovím konkrétně. Já jsem v posádce sice řidič, ale hlavně šoumen a propagátor akcí, třeba mimo jiné mého Velekoncertu na letišti v Letňanech, který bude 12. září, ale pořadí v cíli mistrovství republiky v rallye soutěži odhadovat nebudu. Samozřejmě bylo by skvělé skončit do pátého místa nebo dokonce na stupních vítězů, ale znovu opakuji, pořadí neřeším,“ dodal Daniel Landa.

A co na to jeho otec, bývalý vynikající autokrosový závodník? „Dan byl hyperaktivní dítě, a to mu zůstalo. Znáte nějakého závodníka, který by jezdil soutěže, pak třeba napsal operu nebo muzikál, šel si zaboxovat a zase nasedl do závodního auta? Já teda ne. Ale fandím mu. Kdyby se soustředil jen na auta, možná by byl špičkový závodník, ale on musí stihnout všechno, muziku, závody i box. Tak ať mu to všechno jde, jak si přeje,“ uvedl kmotr nového závodního auta a Danův otec Stanislav Landa.

21. 4. 2015 12:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.