Apollo 11 Utajený příběh (Zdroj: Prima ZOOM ) 14x FOTO

Pravda o letu Apollo 11 na Prima ZOOM

Čeká vás pravda o letu Apollo 11, odhalíme paměť Země, rozkryjeme tajemství Reagana, David Attenborough nás vezme do oblak, ukážeme vám, co fotil fotograf první světové války i zrození krále z miminka. I pro spoustu dalšího zvolte Prima ZOOM.

22. 8. 22.00 – Apollo 11: Utajený příběh

Poté, co Neil Armstrong v červenci 1969 jako první člověk stanul na Měsíci, byla mise Apollo 11 oslavována jako největší triumf amerických technologií. Jenže za lžemi, které hrdě mávají vlajkou, se ukrývá úplně jiný příběh: nevyprávěná verze o tom, jak se z mise Apollo 11 málem stala absolutní katastrofa. Muži, co se jí zúčastnili, po čtyřech dekádách vypovídají o tom, jak skutečně probíhala a co se během první cesty na Měsíc všechno seběhlo. Tento dokumentární film je příběhem o tom, jak primitivní počítačové technologie, lidské chyby a mechanická selhání takřka stály posádku život.

25. 8. 20.00 – Muž, který fotil velkou válku

Tisíce mužů z Británie a Irska během první světové války opustily své domovy a vyrazily na bitevní pole v severní Francii a ve Flandrech. Mnoho z nich se už nikdy nevrátilo. Ale jeden z nich, který pocházel z Belfastu v Severním Irsku, podnikl během cesty na Západní frontu něco výjimečného. Svobodník George Hackney si s sebou vzal fotoaparát. Tento film poprvé odhaluje to, co bývá nazýváno „fotografickým objevem století“. Vypráví pozoruhodný příběh britského vojáka, který mačkal spoušť na zbrani i na fotoaparátu. A ukazuje, jak ho zážitky a zkušenosti z války poznamenaly natolik, že přijal neobvyklý morální úkol, jenž navždy změnil jeho život.

25. 8. 23.00 – Ze lvíčete lvem 

Fascinující dokumentární film Ze lvíčete lvem zachycuje dospívání čtyř roztomilých lvíčat v srdci zimbabwské buše a to, jak se potýkají se vším, co jim život přichystá. Dvě kamery natáčely čtyři roky, jak se lvíčata vydávají na první lov antilop, pakoňů i zeber. Zachycují nejen drama, akci a fascinující výjevy z divoké africké přírody, ale především to, jak se hlavní hrdinové stávají Ze lvíčete lvem. 

17. 8. 2016 16:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.