Miloš Forman, Tom Hulce (Zdroj: Archiv Amadeus Live/Herminapress ) 12x FOTO

Pražská premiéra Formanova filmu Amadeus LIVE s živým orchestrem je totálně vyprodaná. Muselo se přidat druhé představení

Kongresové centrum Praha, 13. listopadu 2016 ve 13.30 a v 18.30 hodin.  

Film Amadeus z roku 1984 oceněný osmi Oscary bude v Praze uveden necelý měsíc po světové premiéře v Londýně (14. 10. 2016)  v originální podobě - promítaný na obrovském HD plátně za synchronizovaného doprovodu živého orchestru a sborů. 

Londýnské představení  zcela uchvátilo vyprodanou Royal Albert Hall. I v Praze je o představení obrovský zájem, proto pořadatelé po dohodě se zahraniční produkcí přidali ještě jedno představení.  

„Když jsme uvažovali o vhodném titulu pro adaptaci na filmovou projekci s živým hudebním doprovodem, Amadeus byl pro nás první volbou, a to zdaleka nejen proto, že je tento film plný Mozartových „velkých hitů“. Rozhodně jsme chtěli zachovat původní sólové vokální party, jelikož v nich exceluje celá dlouhá řada tehdejších předních operních pěvců. Také jsme cítili, že by živý sólový zpěv vyzněl strojeně, jelikož by zpěváci museli při zpěvu synchronizovat pohyb rtů tak, aby odpovídal tomu, co diváci vidí a slyší ve filmu. Takže bylo potřeba zjistit, zda moderní technologie umožní oddělit sólové vokální party od zbývajícího hudebního doprovodu, aby mohl tyto části odehrát orchestr naživo,“ popisuje vznik projektu Amadeus Live Maggie O’Herlihy, výkonná producentka společnosti Avex Classics International. 

Režie: Miloš Forman, scénář: Peter Shaffer, kamera: Miroslav Ondříček, producent: Saul Zaentz, kostýmní výprava: Theodor Pištěk. V hlavních rolích: F. Murray Abraham (A. Salieri), Tom Hulce (W.A.Mozart), Elizabeth Berridge (Constanze Mozart) a další.  

Představení pořádá společnost JV Agentura s.r.o.  Orchestr PKF – Prague Philharmonia a sbor  Canti ti Praga povede - stejně jako v Royal Albert Hall - dirigent Ludwig Wicki,  sólo na klavír, komorní varhany a celestu – Jan Bartoš. Koncertní křídlo zapůjčila společnost Yamaha, Vídeň.

 

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz. 

3. 11. 2016 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.