(Zdroj: facebook ) 26x FOTO

Předány ceny Zlatý chrt 2014 - Golden Greyhound Awards

Červený koberec, zlaté sošky, vlastní limuzíny a péči jako králové. To vše mají nadšení chrtí závodníci, kteří právě přebrali ceny za své vynikající výkony v různých kategoriích v minulé sezóně šampionátu Zlatý chrt 2014. Sošky jim přišly předat například Vladimír Hron, Kristýna Janáčková, Heidi Janků, Iva Kubelková, Oldřich Navrátil, Pavel Nový, Sabina Remundová, Linda Rybová, Karel Štědrý, Zuzana Vejvodová a Lešek Vronka s manželkou Halinou Mlynkovou. Vyhlášení moderovala již tradičně Heidi Janků

Předány ceny Zlatý chrt 2014 - Golden Greyhound Awards

 

Již druhým rokem probíhal slavnostní ceremoniál v Greyhound Parku Motol v Praze,

 

který je největším a nejexkluzivnějším chrtím dostihovým závodištěm v kontinentální Evropě a svými australskými závodními technologiemi je unikátem dokonce v celé Evropě. Jako jediná dostihová dráha v Evropě má dostihová dráha Praha osmikomorové startovací boxy, zatímco v celé Evropě (ostrovní i kontinentální) jsou běžné boxy šestikomorové, takže jen vGreyhound Park Motol můžete vidět v jednom závodu běžet hned 8 chrtů najednou. Že jde o mimořádný zážitek - to jistě nemusíme zdůrazňovat.

Letos poprvé navíc slavnostní vyhlášení doprovázel i ukázkový dostihaby si pozvaní hosté i ti, kteří si zakoupili vstupenky, mohli lépe představit, jak vše probíhá a za co si vítězní chrti odnášejí své zlaté sošky.  Mohli jsme vidět osmiletého greyhounda WHITE Elbony – Zlatý chrt Velmistr Double (majitel Zdenek Grondol) šestiletou fenku NewMac DIOR – Zlatý chrt Par Excellence (majitel Rudolf Želinský) , a dvě krásné fenky (pana Jiřího Jirouta) – šestiletou Stormy CASSANDRA – Zlatý chrt Mistr, a mladičkou nadějnou závodnici Thelmu.

 

K slavnostnímu ceremoniálu Golden Greyhound Awards:

Vítězný chrt letos nebyl jen jeden, ale o titul Zlatý chrt - Velmistr se podělili hned dva greyhoundi, každý ve své kategorii - Sir a Lady. Na slavnostní vyhlášení přijeli oba chrtí atleti ve své vlastní luxusní limuzíně, ze které vyskočili rovnou na červený koberec. Jako opravdové hvězdy si poté se svými majiteli došli pro své zlaté sošky.

Výjimečný ceremoniál, výjimeční chrti: 
PředáváníChrtích Oscarů“ je událostkterá nemá ve světě obdoby a značí obrovskou úctu majitelů dostihových greyhoundů k tomuto noblesnímu plemeni.

Je až neuvěřitelné, jaké péče se chrtím závodníkům na dráze v Greyhound Parku Motol dostává. Chrti mají nejen skvělé figury, lesklou srst a krásné zuby, což dokazuje dokonalou péči, ale jejich majitelé jim dopřávají i v oblasti módy. Toto tvrzení dokázala, m.j.  perfektně upravená chrtí slečna Queen Vuitton, která očividně odešla přímo z pedikúry, jelikož měla růžově nalakované drápky. Na fotografii je krásná Vuittonka spolu se zástupcem butiku Louis Vuitton Praha, panem Vojtěchem Kopečným

Chrti ale nejsou jen skvělými sportovci s famózní pedikúrou a manikůrou, ale jsou i dobrosrdečnými dárci.

Celou svou velmistrovskou výhru totiž oba vítězové věnovali na dobročinné účely.

 

 

  • Queen VUITTON  věnovala šek v hodnotě sto tisíc korun nadaci Ivě Kubelkově , která jako patronka přišla zastupovat Farní charitu, Azylový dům Lovosice. „...jsem velice vděčná všem, kteří nemyslí jen na svůj blahobyt a takovéto projekty podporují," poděkovala České greyhound dostihové federaci Iva Kubelková. Občas se o chrty pečuje lépe než o lidi, a proto chtěli v rámci svých možností pomoci.

 

  • Velkolepý dar ve stejné hodnotě daroval i Big Daddy GUCCI  Lindě Rybové pro Nadační fond Kolečko, jehož je patronkou „Chtěla bych moc poděkovat chrtům za jejich ohromný dar pro naši nadaci. Snažíme se pomáhat dětem postiženým následky dopravních nehod, nebo jiným úrazem a zmírnit fyzické, psychické a sociální dopady, které s tím souvisejí. Finanční dary v takovéto výši nám v naší snaze nesmírně pomáhají a musím přiznat, že se těším, až budu dětem vyprávět, že na nové vybavení jim přispěli pejsci," sdělila věčně usměvavá Linda Rybová.


V rámci galavečera proběhlo už tradiční odhalení autorské olejomalby na plátně FrantiškaRinga Čecha , jehož naivní umění provází dostihový šampionát již řadu let.  Svým štětcem tentokrát vytvořil obraz s názvem „Vítězný let Gucciho a Rudolfa“ a humornou legendu k němu přednesl herec a bavič  Vladimír Hron.

Šampionát Zlatý chrt pořádá každoročně Česká greyhound dostihová federace (ČGDF)

a vyhlašuje vždy vítěze v několika kategoriích. Chrti, kteří získají ve své kategorii za celou závodní sezónu nejvíce bodů, obdrží titul Zlatý chrt – Vítěz, a pokud své prvenství v dané kategorii obhájí i v dalších sezónách, přidává se jim k získanému titulu stupeň Mistr a poté Velmistr.

Česká greyhound dostihová federace je  organizace, která si pokojně naplňuje své cíle, a když se po těžké práci přeci jen trochu po okolí rozhlédne, zjistí, že již po dlouhá léta jako jediná organizace v ČR zajišťuje, že dostihový sport greyhoundů v ČR ještě "žije" a čeští diváci mohou shlédnout závody greyhoundů a poznat greyhoundy zblízka - nemyslí se tím chrti ostatních plemen (perský chrt, afghánský chrt, faraónský chrt, whippet, italský chrt, apod.) , ale ti chrti, kteří jsou právem nazýváni "králi dostihových drah" a jejich vlastnictví se podobá držení závodního koně, jde tedy o greyhoundy, neboli o anglické  chrty, chcete-li. V Irsku a Anglii závodí a sází se na greyhoundy, a výraz anglický chrt stěží uslyšíte.  

 

Chrtí Oskary 2014 získali tito greyhoundi:

  • V kategoriiZlatý chrt Classic – sir“ si první místo vybojoval dvou a půl letý Kinloch MOËT a získal titul Zlatý chrt - Vítěz
  • V kategorii Zlatý chrt Sprint – lady získala nejvíce bodů fena Kinloch CHANDON, která zvítězila prvním rokem a byl jí proto připsán titul Zlatý chrt – Vítěz.
  • kategorii Zlatý chrt Sprint – sir“ zvítězil Big Daddy GUCCI, který své prvenství obhájil již po třetí a obdržel tak titul Zlatý chrt – Velmistr. 
  • v kategorii Zlatý chrt Classic – lady“ to byla čtyřletá Queen VUITTON. Queen VUITTON svým třetím vítězstvím dosáhla na  titul Zlatý chrt – Velmistr.


Chrtí Oscaři a Hollywoodský chodník slávy

Jména závodních chrtů Velmistrů budou zvěčněna v síni slávy v Greyhound Parku Motol. Přesněji - budou uvedena ve zlaté hollywoodské hvězdě v galerii společně s obrazy, a to, jak vyjádřil Ringo,  „Na počest a věčnou slávu“ těchto chrtích Velmistrů.

V Greyhound Parku Motol je možnost nejen sledovat chrtí závody, ale kdokoliv může přijít a užít si den plný zábavy a adrenalinunebo jen tak relaxovat na některé z krytých zahrádek.Sportovně-zábavní areál Greyhound Pak Motol, který  je obkklopen zelenými svahy, je součástí přírodní památky Košíře – Motol, a tak se zde skvěle relaxuje i sportuje.
K dispozici jsou k zapůjčení eco-motokáry,  šlapací čtyřkolky velké i malé, i double šlapadla. Na své si přijdete, i pokud chcete zažít gurmánský zážitek v komplexu restaurací Four Leaf Restaurant s unikátní vyhlídkovou restaurací, sport barem a cafe galerií.

www.cgdf.cz, www.greyhoundpark.cz/

6. 4. 2015 14:00 Autor: facebook
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.