(Zdroj: Herminapress.cz ) 27x FOTO

Premiéra filmu Miluji tě modře měla oscarovou návštěvu. Markéta Irglová přišla osobně

Skladatelka a zpěvačka Markéta Irglová, byla speciálním hostem premiéry filmu Miloslava Šmídmajera Miluji tě modře v Lucerně. Držitelka prestižního Oscara za film Once složila k filmu hudbu a do snímku použila i písničku zpěváka Michaela Foreta. Ten také celou premiéru moderoval.

Divákům se v kině Lucerna představili hlavní protagonisté filmu Václav Jílek, Denisa Nesvačilová, Vladimír Kratina, Hana Vagnerová, Miroslav Táborský a další herci, kteří v příběhu Miluji tě modře hrají.

A o čem film Miluji tě modře je? 

Sympatický malíř a kunsthistorik, doktor David Bárta, se blíží Kristovým létům. Jeho život by už měl mít „ustálenou" podobu a pevné obrysy. Opak je pravdou. Právě teď prožívá Bárta docela smolné období. Dostane výpověď z Národní galerie, žije stále pod jednou střechou s matkou, posedlou jógou, nemá žádnou přítelkyni a nedaří se mu ani skvělý výtvarný projekt, který realizuje se svým bonvivánským otcem. A najednou je tu zlom! Ve výloze luxusního pražského klenotnictví objeví Bárta dívku Terezu, krásnou aranžérku - tajemnou, cudnou i vášnivou, prostě nevyzpytatelnou. Přitahuje ho nebývalou silou a jeho staromládenecký život je naráz vzhůru nohama. Tereza je dívka jeho snů – ale je tu ještě „ten" třetí – přítel Terezy, artista Igor, rapl a žárlivec, který nedokáže pochopit, že lásku si nelze udržet ostřím nože. Vztah Terezy a Igora pomalu končí, i když se to neobejde bez bouřlivých a citově vypjatých scén. Na Davidovi je, zda dokáže ustát všechny karamboly rozchodu Terezy s Igorem a zda si dokáže získat Terezinu přízeň... Není to lehké, protože Tereza jednoho dne záhadně zmizí.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

26. 1. 2017 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.