(Zdroj: Herminapress.cz ) 36x FOTO

Premieru filmu Masaryk si nenechal nikdo ujít. Ani Karel Roden a Oldřich Kaiser

Čtrnáct nominací na Českého lva má nový film režiséra Julia Ševčíka Masaryk, a jak se nechali slyšet návštěvníci včerejších premiér v kinech Lucerna a Světozor, zcela právem. Dramatický snímek nenechal nikoho klidným.

„Klobouky moc nenosím, ale kdybych ho teď měla, tak i já, jako žena před filmem Masaryk smekám. Je jedním slovem vynikající a byl to pro mě zážitek ho sledovat a od začátku do konce. Nemá totiž žádná hluchá místa. Musím přiznat, že jako Francouzka jsem se styděla za signatáře Mnichovské dohody pana Daladiera. Znám samozřejmě historické souvislosti, ovšem vidět na filmovém plátně, co všechno se v té době dělo ve mně zanechalo hodně hluboký dojem. A Karel Roden coby Jan Masaryk byl vynikající a totéž bych řekla i o Oldřichu Kaiserovi, coby Edvardu Benešovi, ovšem velice dobře si, podle mě, vedli všichni herci. Znovu opakuji, paráda,“ nechala se slyšet herečka Chantal Poullain, která se premiéry zúčastnila jako host.

A v podobném duchu hovořili i další návštěvníci představení.

„Není o čem hovořit. Mně se film hodně líbil. A skvělé je to, že nejde při jeho sledování jen o zábavu, ale hlavně je o něčem. O těžké době a lidech, kteří tvořili historii. A herecké obsazení? Na něj stačí jediné slovo – super,“ uvedl herec a režisér Jiří Mádl.

V superlativech o filmu hovořili třeba ministr financí Andrej Babiš a jeho partnerka Monika, Petr Čtvrníček, Jitka Schneiderová, Kristýna Leichtová atd. atd.

„Doba od myšlenky k realizaci tohohle filmu nebyla nikterak krátká. Myšlenka natočit ho vznikla v roce 2011 a teď je na světě. Víte, od začátku jsem chtěl, aby hlavní roli Jana Masaryka, hrál Karel Roden. Nikoho jiného jsem si nedovedl představit a jsem si jist, že ji zvládl skvěle, stejně jako všichni ostatní,“ prozradil na party po premiéře režisér Julius Ševčík.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

2. 3. 2017 11:39 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.