(Zdroj: Herminapress.cz ) 60x FOTO

Principál Hrušínský: Klobouk dolů, pro Věrku Kubánkovu je devadesátka jen číslo!

PRAHA – Velká sláva proběhla včera po představení hry Arnošta Goldflama Komedianti na jevišti Divadla Na Jezerce. S téměř dvouměsíčním předstihem na jeho „prknech“ oslavila herečka Věra Kubánková své devadesáté narozeniny.

„V létě jsou divadelní prázdniny, a tak jsme naší Věrce uspořádali tohle benefiční představení o nějakou dobu dříve. Počítali jsme s tím ale už mnohem větším předstihem, protože jsme chtěli nestorce naší divadelní společnosti tímhle způsobem poděkovat za to, že je naší členkou. Ačkoli klobouky nenosím, pak ten pomyslný před ní smekám. Pro Věru Kubánkovou je skutečně devadesátka jenom číslo. Je dobrou duší souboru po celých devět let, co je u nás a já pevně věřím, že se tu s ní setkáme, až bude slavit sté jubileum narození,“ řekl principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.

Sama oslavenkyně byla tak trochu z oslav zaskočena. „Vůbec jsem to nečekala a strašně moc kolegům děkuji, stejně jako divákům. Ti všichni mi připravili velice milé a příjemné překvapení. Díky,“ nechala se slyšet s malou slzou v oku Věra Kubánková.

„Je paráda s touto dámou být na jevišti. Má v sobě tolik energie, že člověk až žasne a předává ji i nám. Nezažila jsem jí jinak, než jako věčně usměvavou, milou a ochotnou dámu a skvělou herečku. A paměť v jejím věku bychom jí možná mohli všichni závidět. Na jevišti nemá „štěky“, naopak, její role mají hodně textu. Prostě, díky, že tu s námi je,“ uvedla Klára Issová, které přizvukovali všichni kolegové, kteří ve včerejším představení hráli, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská, Petr Vacek, Rostislav Novák, Michal Kern a Václav Liška.

26. 6. 2014 13:48 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.