Dnes na ČT1 začíná oblíbený seriál Případy 1. oddělení. (Zdroj: Česká televize ) 12x FOTO

Případy 1. oddělení jsou zpátky. Už dnes večer na ČT1

Osm nových dílů detektivního seriálu Případy 1. oddělení se opět zaměří na mediálně známé kauzy včetně těch, kdy se veřejnost bez znalosti detailů činu zásadně mýlila v motivaci pachatele.

„Nová série hlouběji odkrývá profesní vztahy a zákulisí práce policejního týmu. Na prvním oddělení panuje větší napětí, což ústí v řadu konfliktů. Nové případy jsou výrazně spletitější a náročnější na rozkrytí,“ říká vedoucí projektu Tomáš Feřtek. Tým 1. oddělení čekají nejtěžší kriminalistické disciplíny, jako jsou případy, kdy schází tělo zavražděné osoby či motiv činu.

„V nové sérii ukazujeme, že případ pro policistu nekončí dopadením pachatele, ale až spravedlivým pravomocným rozsudkem. Proto se jeden z případů prolíná hned polovinou série,“ prozrazuje kreativní producent Michal Reitler. 

Nová řada seriálu je realističtější i tím, že pachatelé jsou odolnější a odmítají se k činům doznat. Tým 1. oddělení proto musí vyvíjet větší úsilí ve fázi dokazování a každá chyba bolí násobně víc, jelikož může znevěrohodnit či dokonce shodit celý proces vyšetřování v očích státního zastupitelství, které má moc rozhodnout o konečném výsledku policejní práce.

„Nové díly ukazují, že tým prvního oddělení se v žádném případě neobejde bez informací a spolupráce kolegů – ať uniformovaných či neuniformovaných, ať už z Obvodních ředitelství či z Krajských ředitelství Policie ČR – a také naznačíme, o čem je práce specialistů odhalujících mravnostní, extremistickou, hospodářskou či majetkovou kriminalitu,“ říká kriminalista Josef Mareš, spoluautor scénáře.

Seriál startuje v pondělí 4. ledna 2016 na ČT1 a autory scénářů jsou současný šéf pražského oddělení vražd Josef Mareš a novinář Jan Malinda. Režie se ujali Dan Wlodarczyk a Peter Bebjak, kamery Richard Řeřicha a Martin Žiar.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

 

4. 1. 2016 16:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.