(Zdroj: Herminapress.cz ) 11x FOTO

Přiznání Vojty Dyka: Princeznu nechci a Karkulky bych se bál

V nové pohádce Jana a Zdeňka Svěrákových Tři bratři, uvidíme v rolích pohádkových bratrů Vojtu Dyka, Tomáše Kluse a Zdeňka Piškulu.

„Jsem rád, že moje postava skončila zrovna s Maruškou. Princeznu bych nechtěl a Karkulky bych se snad i bál,“ říká Vojta Dyk. Vzhledem k tomu, že v pohádce se zpívá a role princů obsadili muzikanti, je jasné, že během natáčení se muselo zpívat i na afterparty.

„Během natáčení žádné improvizované zpívání neprobíhalo, ale protože se točilo poblíž mé chalupy, pozval jsem tam celý štáb. A jamovali jsme tam do noci. Třeba vznikne ještě pokračování Tři sestry,“ směje se Dyk.

Zdeněk Svěrák říká, že role byly jasně dané a klukům na tělo se nešily.

„Až když jsme měli hotovo, začali jsme se poohlížet po hercích. Protože to je hudební film, potřebovali jsme herce, co umí zpívat, nebo zpěváky, co umí hrát,“ vysvětluje Zdeněk Svěrák.

„Když se po naší hudební scéně rozhlédnete, tak ta jména se nabízí. Ale objevili jsme na castingu ještě jméno Zdeněk Piškula a myslím, že o něm ještě uslyšíme.“

Nová pohádka prý vznikla během spolupráce s Jaroslavem Uhlířem.

„Chtěli jsme zkusit udělat něco většího a muzikálu jsme se báli. Napadlo nás zhudebnit pohádky,“ říká Svěrák. Zhudebnili Budulínka, Červenou Karkulku, O dvanácti měsíčkách a Šípkovou Růženku.

„Naším cílem bylo, aby se to na školách dostalo do školních besídek. A povedlo se, lidé nám začali posílat záznamy. Budulínka jsme vyškrtli a zbytek spojili dohromady,“ popisuje Svěrák, jak pohádka Tři bratři vznikla.

11. 7. 2014 02:39 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.