(Zdroj: Herminapress.cz ) 16x FOTO

Pro koho malovaly české osobnosti miniaturní čepičky?

Velmi zajímavým projektem organizace Nedoklubko je projekt Čepička na doma, který má za úkol podpořit maminku i miminko, když odcházejí z neonatologického centra domů. „Čepičku dostává maminka na neonatologickém oddělení, když je děťátko propuštěno do domácí péče. Je to hezký dárek. A zároveň příslib, že se jde domů. V ten moment už je vše tak, jak to mělo být. Je to příslib nových začátků...,“ vysvětlila smysl projektu výkonná ředitelka organizace Nedoklubko Lucie Žáčková při setkání při příležitosti oslav Světového dne předčasně narozených dětí, který připadá na 17. listopadu.

Modelka a moderátorka pořadu Sama doma Lucie Křížková se s problematikou předčasně narozených dětí nesetkala na vlastní kůži, ale prožívala tuto situaci s kamarádkou, s kterou byly těhotné ve stejném období. „Moje velmi dobrá kamarádka byla těhotná v podobné době jako já, ale miminko se jí narodilo předčasně. Naštěstí je ale všechno v pořádku a syn kamarádky chodí do první třídy stejně jako můj Davídek a vše dopadlo dobře,“ popsala Lucie a dodala, že ani ona se neubránila strachu z nedonošení: „Když jsem byla těhotná s oběma dětmi, tak se člověk neubrání myšlenkám, aby se dítě nenarodilo předčasně, nebo naopak, abych nepřenášela a miminko se nenarodilo moc velké a něco se nestalo. Já jsem měla to štěstí, že jsem rodila obě děti vždy skoro v termínu.“

I tanečník známý se soutěže StarDance Marek Dědik má ve svém okolí čerstvou zkušenost s předčasným porodem. „Nejlepší kamarádka mojí manželky Terezky před dvěma měsíci předčasně porodila. Takže vše, co jsem tady dnes na akci Nedoklubka slyšel, jsme vlastně na dálku prožívali. Vše už je ale v pořádku, maminka i miminko jsou doma,“ sdělil svoji zkušenost Marek, který se prý druhému miminku nebrání. „Plánujeme druhé miminko co nejdříve, ale zatím nevím o tom, že bychom už byli v očekávání,“ smál se tanečník, který kromě jiných tanečních aktivit připravuje už čtvrtý ročník svojí soutěže Mia Cup, která je určena pro profesionální taneční páry a svým rozsahem je to druhá největší soutěž hned po Mistrovství České republiky.

Činnost organizace Nedoklubko podpořily také Leona Machálková, Jana Bernášková cvičitelka Hanka Kynychová, jejíž dvojčátka se narodila nedonošená a operní pěvkyně Andrea Kalivodová, která zase má kamarádku s nedonošenou holčičkou. Dlužno dodat, že děti, o kterých je řeč, i díky Nedoklubku jsou dneska krásné a zdravé děti.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

 

8. 11. 2019 15:00 Autor: ext
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.