(Zdroj: Herminapress.cz ) 18x FOTO

Proč Pepa Vágner a Anička Slováčková podpořili akci pro maminky samoživitelky?

Sváteční květnové odpoledne v Aquapalace Praha plné zábavy a vodních atrakcí věnovala obecně prospěšná společnost Women for Women matkám samoživitelkám a jejich dětem. Celou akci si vzal pod patronát zpěvák Josef Vágner, který s charitativním projektem Ivany a Pavla Tykačových spolupracuje už delší dobu. „Maminkám, co zůstanou s dětmi sami, to vůbec nezávidím a pokud jako chlap mohu alespoň trochu pomoci, tak to udělám. Já jsem rád, že já a moji kamarádi to všichni táhneme jako rodiny a doufám, že to tak vydrží napořád. Ale život se s nikým nemazlí a proto je tu například organizace Women for Women, která ženám v tíživé životní situaci pomůže, “ uvedl Josef Vágner, který se ke spolupráci s Women for Women dostal přes jejich další projekt Obědy pro děti a děti ze souboru Coro Piccolo, s kterými vystupuje na svých koncertech a v divadle.

Ve prospěch Women for Women vzniká v Aquapalace Praha také charitativní kalendář fotografií uznávané podvodní fotografky Lucie Drlíkové. Do potápěčské jámy se už ponořila Lucie Vondráčková, Nela Boudová, nezapomenutelný zážitek čeká i Martu Jandovou, Simonu Krainovou, Ivanu Jirešovou a další známé osobnosti. Jednou z nich je také spisovatelka Bára Nesvadbová. „Z focení pod vodou mám trošku obavu, ale je to jedinečný zážitek. Já se věnuji jen práci pro Be Charity a Etincelle, v rámci neziskového sektoru. Ivanky Tykačové si převelice vážím, ona sama mi pomáhá s mými filantropickými projekty, tak je to takové vzájemné propojení,“ vysvětlila Bára Nesvadbová, proč se dobrovolně potopila pod vodu. 

Zpěvačka Anna Slováčková už snové fotografie z podvodního světa fotila několikrát, proto dovedla ocenit skvělý nápad s charitativním kalendářem organizace Women for Women, kterou doposud neznala. „Mám kamarádku, která zažívá problémy samoživitelek. Nechci to blíž rozbírat, ale překvapilo mě, jak je neuvěřitelně silná. Vím, že když zůstane matka, ale i otec s dítětem sám, tak to není chyba pouze jedné strany. Každý pár má svůj vlastní příběh, kde je problém jinak stavěný. Každopádně je to těžká životní situace, kterou muž nebo žena musí ustát. Do takové situace bych se samozřejmě nikdy dostat nechtěla, ale pokud by tak stalo, budu se snažit, abych byla psychicky silná a zvládla to.“

Jak řekla Jana Skopová, manažerka charitativních projektů manželů Tykačových, kalendář Women for Women pro rok 2020 půjde do distribuce na podzim. „Lidé si ho pak budou moci koupit v Aquapalace Praha nebo přes náš web nebo e-shop a ještě řešíme i další distribuční síť.“ Nafocením charitativního kalendáře spolupráce Women for Women a Aquapalacu Praha rozhodně nekončí. "Pro maminky s dětmi je Aquapalace Praha jako stvořené. Podpora nadace Women for Women byla proto jasnou volbou, která nám dává smysl. Každá maminka chce vidět své dítě šťastné a my v Aquapalace děláme všechny děti šťastnými, je to naše poslání. Díky spolupráci s Woman for Woman vznikly krásné fotky v naší hluboké potápěčské jámě a maminky samoživitelky si mohly se svými ratolestmi užít krásný sváteční den v našem aquaparku. V obdobných projektech budeme pokračovat i nadále," uvedla na závěr generální manažerka Aquapalace Praha Vladana Horáková. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

10. 5. 2019 11:30 Autor: MH
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.