Ivě Janžurové připomíná její roli Sarah Bernhardt v Divadle Kalich tapeta na mobilu. (Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO

Proč si dala Iva Janžurová Božskou Sarah na tapetu mobilu?

Herečka Iva Janžurová (74) zasedla na podium Divadla Kalich, aby informovala o roli, která jí v tomto divadel čeká. A není to role jednoduchá. Od Ivy Janžurové bychom ani nic jiného nečekali.

„Byla jsem vždycky chtivá těžkých a náročných úkolů. Většinou mi to vyšlo. I teď. Tak třeba 15. prosince představím svoji Sarah Bernhardt v premiéře komediálně laděné hry Johna Murrella Božská Sarah v Divadle Kalich. A moc se těším,“ uvedla herečka, která se na dvě hodiny promění ve významnou osobnost, excentrickou a náladovou hereckou hvězdu 19. a počátku 20. století. Partnerem na jevišti jí bude Kryštof Hádek nebo Igor Orozovič v alternaci postavy tajemníka Bernhardtové, Georgea Pitoua.

„Jak jsem řekla, mám ráda náročné role, a ta která mě už zanedlouho čeká, tedy Sarah Bernhardt, je náročnější, než jsem si představovala. Tahle verze trochu tlumí skandály ze života oné herečky, a o to víc dává šanci, dostat se blíž do její duše a srdce. Náročné pro mě je to představení i fyzicky. Jak známo, Sarah musela být po úrazu amputována pravá dolní končetina, takže i já musím nosit náhradu a není jednoduché třeba s protézou chodit na záchod, ovšem i to jsem, ke spokojenosti své i režisérky Alice Nellis, docela zvládla,“ s úsměvem vysvětlila Iva Janžurová

O dva měsíce později, přesně 16. února 2016 uvede Divadlo Kalich kultovní lovestory Tracyho Lettse Zabiják Joe, neboli černou komedii o svérázné rodince a netradičním způsobu, jak zatočit s dluhy. Na scéně se představí Igor Chmela, Tatiana Vilhelmová nebo Ivana Jirešová, Marek Taclík, Ivan Lupták, Anna Fialová. Ještě o tři dny později, 19. dubna, se na 20 repríz vrátí na zdejší „prkna“ muzikál Robin Hood a na omezený počet repríz se chystá i nedávný hit – Pomáda.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

9. 12. 2015 15:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.