Herec Jiří Dvořák namluvil audioknihu Michala Viewegha Zpátky ve hře. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Proč si vyžádal sympaťák Jiří Dvořák telefonní číslo na spisovatele Viewegha?

Spisovatel Michal Viewegh (53) se vrátil na trh s novou knihou Zpátky ve hře, která se navíc teď dočkala své audio podoby. Hlas jí propůjčil herec Jiří Dvořák (48) a nová audiokniha byla pokřtěna v kavárně Platýz.

„Zpátky ve hře je povídkový soubor, který jsem napsal bezprostředně po té zdravotní příhodě,“ vysvětloval spisovatel. „Povídky se mi logicky psaly jednodušeji, protože když to má patnáct stránek, můžu si to zapamatovat. V případě padesáti stránek už by to možné nebylo,“ dodává Viewegh. Spisovatel se v kavárně Platýz nechal slyšet, že audioknihy mu moc neříkají, ale že je rád, když lidé jeho příběhy mohou poslouchat třeba i v tramvaji.

Interpret Vieweghova románu Jiří Dvořák si do kavárny přivedl i svoji partnerku. Připouští, že práce na audioknize pro něj byla složitá.

„Když jsem si to přečetl, vůbec jsem nevěděl, kudy do toho. Dokonce jsem si sehnal číslo na pana autora. Zavolal jsem mu a nic moc jsem se nedozvěděl. Pořád jsem hledal způsob, jak k tomu přistoupit. Je to složité, protože jsou to povídky. Ale moc mě to bavilo,“ řekl Dvořák. 

Práce se liší od klasického herectví nebo dabingu. „Vyžaduje to hlavně trpělivost, protože snad nikdo by to nenačetl z jedné vody na čisto. Rozsahem časovým i textovým je to náročné,“ dodal Jiří Dvořák.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

14. 12. 2015 14:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.