(Zdroj: Herminapress.cz ) 20x FOTO

Proč si zpěvačky Míša Gemrotová a Štěpánka Pučálková daly abiturientský sraz na Thálii v Národním? Kdy si ho zopakují?

Muzikálová zpěvačka Michaela Gemrotová a operní pěvkyně Štěpánka Pučálková si na tiskovce k vyhlášení nominací Cen Thálie padly do náruče. Vždyť na gymnáziu spolu seděly čtyři roky v lavici a od maturity v roce 2005 se vídají jen zřídka.

„Jsme spolužačky. Dokonce jsme spolu seděly v lavici, hezky úplně vzadu. Ještě jsme kámošily s jedním klukem a pro kantory jsme byla taková pověstná trojka,“ smály se Míša se Štěpánkou, které si vysloužily užší nominaci na Ceny Thálie, ale každá v jiném oboru.

Míša Gemrotová by si ráda odnesla Thálii za hlavní roli v muzikálu Evita, který má v repertoáru českobudějovické divadlo. „Jsem šťastná, že jsem se dostala do užší nominace letošní Thálie. Ale není jen moje zásluha, protože jsme všichni na představení Evita, pod dohledem režiséra Lumíra Olšovského, poctivě dřeli. Těší mě to o to víc, protože Evitu hrajeme v Českých Budějovicích a já jsem z Písku. Když mi volali z Herecké asociace, že jsem v užší nominaci, byla jsem zrovna u mých rodičů. Nemohla jsem ani mluvit a rodiče měli husí kůži. Myslím, že mamka upustila i nějakou slzu,“ svěřila se Michaela Gemrotová.

Sólistka Semprerovy opery v Drážďanech Štěpánka Pučálková si už jednu cenu z Národního divadla před čtrnácti dny odnesla. „Byla to cena pro umělce do 35 let za roli Charlotty  v Massenetově Wertherovi a za tu samou roli jsem byla nominovaná na Thálii. Asi ji zpívám opravdu dobře,“ smála se umělkyně a trochu si povzdechla:  „Jen mě mrzí, že opera je trošku opomíjená. Přitom jsme stejně šikovní mladí lidé jako muzikáloví nebo činoherní umělci. Chtělo by to větší propagaci našeho oboru, aby i běžný divák dostal chuť jít na operu.“

Prezident Herecké asociace Ondřej Kepka prozradil, že Thálie za celoživotní výkony si odnesou za činohru Helena Kružíková a Ladislav Mrkvička, operní pěvkyně Gabriela Beňačková, tanečnice Zdenka Kratochvílová a za muzikál a operetu Věra Vlková.

Jedna Thálie byla udělena přímo na tiskové konferenci. Ocenění pro mladé umělce do 33 let převzala z rukou Báry Munzarové herečka Zuzana Truplová z Ústí nad Labem.

Kdo si odnese další Ceny Thálie z oboru činohra, opera, muzikál a opereta, tane a pohybové divadlo či alternativní a loutkové divadlo se dozvíme v sobotu 5. října v Národním divadle. Slavnostní ceremoniál je možné sledovat také na obrazovkách České televize.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

11. 9. 2019 11:30 Autor: MH
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.