Zpěvák Jan kříž má zajímavou zkušenost ze zpívání před neslyšícím publikem. (Zdroj: Herminapress.cz ) 3x FOTO

Proč zpěvák Honza Kříž potřeboval ke zpívání tlumočníka? Čtěte!

Zajímavou zkušenost má zpěvák Jan Kříž (29). Zpíval totiž pro publikum, které ho vůbec neslyšelo. A tím byli finalisté Miss a Mister Deaf World 2015, což je soutěž pro neslyšící z celého světa, jejíž finále proběhlo o víkendu.

„Už jsem na podobné akci zpíval a byl jsem tlumočený, to byl hrozně zajímavý zážitek. Překvapilo mě tehdy, že není jen jedna univerzální znaková řeč. Tehdy jsem si to myslel, asi jako všichni. Dnes už vím, že pomalu každé nářečí má trochu jiné znaky, takže také hluchoněmý Čech s Němcem si nebudou rozumět. Trochu mě to zklamalo, přijde mi to škoda,“ vysvětloval Jan Kříž.

Kříž říká, že tlumočit píseň je velká magie. „Asi měsíc se na to tlumočení mé písně připravovali. Tlumočí předehry, mezihry, a dokonce i pocit z té písně. To je něco neuvěřitelného,“ dodává Honza.

O zážitek z písní se tedy ani hluší posluchači připravit nenechají!

Honza Kříž říká, že léto tráví pracovně, klasicky v divadle. 

„Mám sice divadelní prázdniny, ale začalo období zkoušení nových věcí. Mám za sebou pár zkoušek Dětí ráje v Brně. Tam se po několika letech vracím. Také se připravuji na nový muzikál Atlantida v Divadle Kalich,“ popsal svoje léto Honza a vysvětlil tím, proč s přítelkyní Maruškou Blahynkovou strávil jen pár dní volna na Moravě.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

21. 7. 2015 09:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.