(Zdroj: Česká televize ) 9x FOTO

První republika podruhé. Česká televize natáčí pokračování oblíbeného seriálu

Aféry, svár dvou zarputilých bratrů s temnou minulostí i kriminální zápletky. To vše diváci uvidí v pokračování oblíbeného seriálu, které v těchto dnech Česká televize začala natáčet. V hlavních rolích druhé řady První republiky se opět objeví Jiří Vyorálek, Markéta Plánková a Ján Koleník, režie se i tentokrát ujal Biser Arichtev.

Píše se podzim roku 1928 a Jaroslav Valenta se vrací domů z vězení. V rodinné firmě o něj ale nikdo nestojí, spíše by rádi, aby odešel na venkov hospodařit s otcem Aloisem. Bratr Vladimír v této době vede povoznictví, kde těží především z legionářské minulosti a kontaktů získaných za války ve Francii. Jaroslav ale není typ, co by se jen tak snadno vzdával. Je odhodlaný získat zpátky osobní pověst, respekt ve společnosti i úspěch v obchodu. Nadto naváže intimní vztah s guvernantkou Marií, jejíž minulost ho ale může opět srazit k zemi. 

„Za těch osm let měl Jaroslav spoustu času přemýšlet a pracovat na sobě. Nyní se chce vrátit zpět do dění, snaží se být prospěšný firmě. Myslím, že mu vězení v lecčem pomohlo, ačkoli se stal temnějším,“ popisuje Jaroslava jeho představitel Jiří Vyorálek a dodává: „Na druhou stranu tam ale potkal nové kamarády, kteří mu sice místy hodně komplikují život, ale zároveň jiné nemá. Samozřejmě zůstává ústřední konflikt mezi bratry -  šlo o holku, a takové věci se nezapomínají.“

„Oba bratři soupeří o místo v rodině i ve firmě. Tentokrát se více odhaluje Vladimírova minulost a válečné události. Vrátí se také jeho kamarád Klouda, se kterým sdílí velké tajemství,“ doplňuje Ján Koleník, který v seriálu hraje Vladimíra Valentu.  

Mezi oběma syny stojí jejich otec a hlava rodiny Alois Valenta. „Chápu ho jako zakořeněného člověka, který se zapustil v minulém věku, za doby Rakouska – Uherska. Mám pocit, že se mu ani do první republiky moc vstupovat nechtělo. A to je, myslím, v druhé řadě daleko více patrné,“ říká o své postavě Jan Vlasák. „Alois žije spíše minulostí, než přítomností. Sice zůstává pomyslnou hlavou rodiny, ale odstěhoval se na svůj statek, v podstatě do ústraní, na výminek, kde žije spíše poklidným životem – pořádá hony nebo vozí vnučky v kočáru,“ uzavírá. 

Dobovému seriálu odpovídá i výběr lokací. Natáčelo se mj. v lomu v Koněprusích, exteriéry i interiéry například na zámku ve Zruči nad Sázavou. Tvůrci se dále podívají na zámek do Veltrus, do Jevan nebo na pražskou Invalidovnu.

autoři projektu:  Jan Coufal, Bára Bulvová a Filip Bobiňski // scénář: Jan Coufal // režie: Biser A. Arichtev // vedoucí projektu: David Musil // výkonný producent: Jan Rolínek // kreativní producent: Jan Maxa // producenti: Filip Bobiňski a Petr Šizling // hrají: Markéta Častvaj Plánková, Jiří Vyorálek, Ján Koleník, Robert Urban, Kristýna Liška Boková, Jan Vlasák, Tomáš Topfer, Zdena Studénková, Veronika Arichteva, Anna Fialová, Bořek Joura, Brigita Cmuntová, Taťjana Medvecká, Stanislav Majer // pro ČT vyrábí: Dramedy Productions 

18. 11. 2016 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.