(Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO

Půlkulaté narozeniny oslaví Heidi Janků bestofkou a na podzim šňůrou s Věrou Špinarovou

Na 2CD najdou posluchači 42 písniček, které mapují zpěvaččinu kariéru trvající 35 let.

Heidi patřila v první polovině osmdesátých let k novým tvářím na domácí hudební scéně a velmi rychle si získala přízeň zejména mladého publika. Na koncertních pódiích působila s kapelou Supernova za zády neokoukaně a dostatečně atraktivně na to, aby se rychle dostala do povědomí diváků a posluchačů. V roce 1984 se poprvé objevila mezi deseti nejpopulárnějšími zpěvačkami v anketě Zlatý slavík a letech 1985 a 1988 byla dokonce „Bronzovou slavicí“.

Heidi Janků patřila k silné skupině ostravských interpretů a spolupracovala s tamními skvělými autory (Ivo Pavlík, Boris Urbánek, Vladimír Čort), ale psali pro ni i další skladatelé a textaři (Jindřich Parma, Karel Vágner, Jan Krůta).

V diskotékovém rytmu se nesou i nejnovější hudební počiny zpěvačky, které by nikdo nehádal blížící se pětapadesátku. Heidi nestárne a může si proto dovolit spolupráci s o generaci mladšími muzikanty z oblasti dance music – Stano Šimorem a Martinem Hájkem. Novinka „Dík za tvůj kus ráje“ je toho důkazem. Všechny své hity i aktuální hudební současnost Heidi Janků představí na turné Věra a Heidi Tour 2017. 

 „Jsem skutečně nadšená z toho, že výběrové 2CD Best of Heidi vychází u Supraphonu právě v tomto roce, ve kterém nejen oslavím své půlkulatiny, ale stanu se součástí turné s Věrou Špinarovou Věra a Heidi Tour 2017, kde zazní spoustu písní právě z těchto dvou CD. Vycházející kompilace je vlastně takovou třešničkou na dortu. Doufám, že potěší nejen skalní fanoušky, ale třeba překvapí ty, kteří mě mají spojenou pouze s jednou písničkou. Za více než třicetiletou kariéru jsem těch písní nazpívala skutečně hodně a přesto, že se všechny na tato CD nevešly, výběr písniček je koncipován tak, aby alespoň částečně zmapoval různá období mé kariéry. Tak hezký poslech,“ říká k tomu Heidi. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

7. 3. 2017 15:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.