You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Podívejte se na trailer k hororu Purpurový vrch, v originále Crimson Peak. (Zdroj: YouTube ) VIDEO

Purpurový vrch jde do kin: Mistr hororu Guillermo del Toro vás vezme do domu hrůzy!

Dnešním dnem vstupuje do českých kin hororová gotická romance Purpurový vrch. Scenárista, herec a režisér Guillermo del Toro (51) má na kontě filmy jako Hellboy, Faunův labyrint nebo scénáře snímků o Hobitovi. Ve svém nejnovějším režijním počinu sáhl po hororovém žánru kombinovaném s romantickým dramatem.

Na Purpurovém vrchu stojí dům, kterému je lepší se vyhnout. Nezvané návštěvníky odrazuje zlověstnou krvavou barvou okolní půdy a děsivými tajemstvími, jež prosakují z jeho bortících se zdí. Geniální režisér, který dokáže všechny vaše noční můry naservírovat v krásném filmovém balení, natočil další snímek, u něhož se budete zároveň bát a žasnout nad krásou a dokonalostí každé scény.

„Až diváci rozhodnou, jestli se nám práce podařila. Pokud ano, budete se během filmu nepřetržitě bát, a to nejenom duchů. Pamatujte si, že nejděsivější bývají živí lidé,“ komentuje svůj snímek del Toro.

Edith Cushingová (Mia Wasikowska) je na svou dobu velmi emancipovaná dívka s literárním talentem a nepěkným traumatem z dětství, s nímž se vypořádává právě psaním. Záhadnému cizinci, siru Thomasi Sharpeovi (Tom Hiddleston), se její texty líbí, jí se pro změnu zamlouvá on. Dokonce tak, že po tragické otcově smrti brzy odloží smutek a provdá se za něj. Díky sňatku se stane spolumajitelkou panství Purpurový vrch, jemuž vévodí majestátní, leč chátrající viktoriánský dům.

V jeho ponurých stěnách se Edith rozhodně necítí jako doma. Přispívá k tomu odměřenost její švagrové Lucille (Jessica Chastain) a spousta děsivých vizí, jež ji provázejí od chvíle, kdy prvně překročila práh. Edith je sice k smrti vyděšená, zároveň ji ale zvědavost nutí odhalovat tajemství, která se dům snaží pohřbít. Že jí při téhle pátrací akci půjde o život, asi není potřeba dodávat.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

15. 10. 2015 18:30 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.