Martin Písařík, Václav Noid Bárta (Zdroj: Herminapress.cz ) 9x FOTO

Pusa od ucha k uchu: To jsou dva padouši Noid a Martin Písařík

Zpěvák, skladatel a muzikant Vašek Noid Bárta (35) se chystá na další roli. V připravovaném muzikálové gangsterce Bonnie and Clyde, kterou uvede Hudební divadlo Karlín v premiéře 13. a 14. října bude spolu s Martinem Písaříkem (36) alternovat hlavní mužskou roli.

„Žádný problém. Pár padouchů jsem už hrál, zkusil jsem si i kladné hrdiny, ale teď jsem na vážkách. Je Clyde kladný záporák nebo záporný klaďas? Sám jsem zvědav, která možnost je ta pravá, ale v každém případě je to muzikál, který mě okamžitě chytil. Hudba autora Franka Wildhorna je skvělá. Není to vžitá muzikálová klasika, ale střídá se v ní několik žánrů třeba gospel, swing nebo i country. Prostě paráda. A ten příběh? Není to rozhodně drsárna, neteče krev, je to o lásce, ale i naivitě, o americkém snu. Ale dost, v říjnu bude nám i divákům jasněji,“ s úsměvem vysvětlil Vašek Noid Bárta.

„Názory na tuhle dvojici se rozcházejí. Není to rozhodně o glorifikaci násilí, toho je v současné době k vidění více než dost, je to ale příběh, který nenechá nikoho chladným. Mě velice oslovil a jsem rád, že jsem se na poslední chvíli přihlásil na casting a získal roli Clyda. Je to parádní. A podle záměrů všech, kdo se na české verzi podílejí, to bude představení úplně jiné, než jaké se hrálo v Americe na Broadwayi před pěti lety,“ nechal se slyšet „druhý“ Clyde, Martin Písařík.

„To je fakt. Tam šlo spíše o komorní muzikál, u nás v Hudebním divadle to bude úplně jiné. Byla to pro nás výzva a domluvili jsme se s autorem, že představení pojmeme trochu jinak. Jak? To uvidíte,“ nechal se slyšet režisér Antonín Procházka (62).

O Clydech řeč byla, roli Bonnie budou alternovat Markéta Procházková a Dasha a dále se v muzikálu mj. představí i Jitka Schneiderová, Tomáš Vaněk, David Kraus, Bohouš Josef, Kamil Střihavka, Natálka Grossová, Filip Antonio a řada dalších.

17. 3. 2016 09:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.