(Zdroj: Archiv Lenka Nová ) 28x FOTO

Pusinky opět v akci! Doležalová, Nováková, Nesvačilová si zahráli v klipu Lenky Nové. Co tam dělal Pavlásek?

Na podzim loňského roku vydala Lenka Nová společně s Michalem Horáčkem silnou ženskou desku Čtyřicítka, která sklidila velký ohlas nejen u kritiky, ale zejména u posluchačů. Díky tomu se Lenka na jaře tohoto roku vydala na koncertní šňůru po celé ČR s názvem Čtyřicítka TOUR 2017.

Po vyprodaných koncertech v Brně a Ostravě se turné přehouplo do své druhé poloviny, kde Lenku Novou a její kapelu čekají ještě koncerty v Liberci, Znojmě, Králíkách a turné bude zakončeno 21. května v Praze v Divadle Studio DVA. Hostem tohoto koncertu bude Lenka Dusilová a Eve Quartet a i na tento koncert zbývají v prodeji poslední vstupenky.

A aby toho nebylo málo, rozhodla se Lenka natočit se svými kolegy k desce Čtyřicítka v pořadí již třetí klip.

Tentokrát si ke spolupráci přizvala zkušeného režiséra Dana Růžičku a jeho společnost Ad Wood a společně vybrali písničku Z deště pod okap. Text s nadhledem a lehkostí sobě vlastní napsal Michal Horáček, hudbu Andrej Šeban a je o nekončícím hledání ideálního může. “Chtěli jsme tentokrát rozpohybovat nějakou lehčí píseň z alba, ne tolik osobní a “vážnou", jako byly ty dvě předchozí, i když musím říct, že i tato nese silné autobiografické prvky. Naštěstí to platilo tak do třiceti, pak už se to v mém životě co týče mužů poměrně zklidnilo,” naznačuje zpěvačka. Klip se natáčel na Čarodějnice v pražském kabaretním prostoru Royal, který vtisknul celému klipu typickou atmosféru nočního varieté, kde vystupuje Lenka Nová alias Lena Newman se svoji kapelou. V rolích muzikantů se tu objevila řada známých herců: Milan Šteindler, Josef Polášek, Leoš Noha, Filip Rajmont, Jiří Vyorálek, Jakub Štáfek, Jakub Žáček nebo komik Lukáš Pavlásek.

Výběr Pavláska nebyl náhodný, s Novou spolupracoval již na její předchozí desce Psí hodina, kam napsal většinu textů, což by od tohoto převážně komika málokdo čekal. “Na koncertech tak nastává poměrně kontrastní situace, kde vedle textů Michala Horáčka zpívám texty Lukáše Pavláska a funguje to myslím dobře,” říká Lenka. 

Klip má i silné ženské herecké obsazení. Po 11 letech se před kamerou sešly představitelky filmu Pusinky Petra Nesvačilová, Maruška Doležalová a Sandra Nováková. “Musím říct, že to pro mě byl silný zážitek. Produkce to pojala ve velkém stylu. Na place se během dne pohybovalo určitě kolem stovky lidí, velký štáb, spoustu techniky, catering, kromě herců tam bylo dalších 30 komparzistů, měla jsem pocit, že točíme nějaký celovečerák. A kromě toho, že všichni odvedli naprosto profesionální výkon, vládla během natáčení velmi přátelská atmosféra. V dnešní době už se klipy takhle velkoryse netočí, tak jsem ráda, že jsem to mohla zažít. Byl to zážitek na celý život a všem ještě jednou děkuju,” okomentovala natáčení Nová.

A i když příběh písně je o marném hledání muže a jednom neúspěšném pokusu za druhým, zdá se, že v reálném životě Lenka Nová muže už našla. Potkali jsme ho na natáčení videoklipu a byl Lence po celý dlouhý den jasnou oporou. Jak se nám poda- řilo zjistit, jejím novým partnerem je ředitel reklamní agentury Young&Rubicam Petr Havlíček. “Ano jsem teď velmi šťastná, daří se mi pracovně, ale i v osobním životě. Dlouho jsem to takto nezažila. S Petrem jsme spolu od září, ale je to vlastně druhá fáze našeho vztahu. Byli jsme spolu už před tím, ale museli jsme uzavřít nějaké věci z minulosti a hlavně si uvědomit, co v životě chceme a co nechceme. Je mi velkou oporou, podporuje mě v tom, co dělám, což u schopných mužu není úplně obvyklé. Proží- váme spolu moc hezké období,” potvrdila nám svůj nový vztah Nová. Ta byla dříve vdaná za Michala Pelanta (kytaristu z kapely Davida Kollera), se kterým má dceru Kateřinu.

Klip by měl být dokončen do 14-dnů.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

10. 5. 2017 10:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.