(Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Rákosníček slaví 40! Bude i CD a Bohdalová převezme platinovou desku

Ve středu 9. listopadu v 16 hodin v novém prostoru Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17 v Praze 1 se uskuteční oslava čtyřicetin Rákosníčka. Herečka Jiřina Bohdalová a spisovatel Jaromír Kincl převezmou Jubilejní platinovou desku i pokřtí nové 3CD Pohádkoví kamarádi ilustrátora Zdeňka Smetany. Slavnostní setkání, které je přístupné veřejnosti, moderuje herec Václav Jílek

V archivu Supraphonu patří příběhy postav z pohádek ilustrovaných Zdeňkem Smetanou k tomu nejoblíbenějšímu, co se v posledních desetiletích pro děti nahrálo. Jiřina Bohdalová kongeniálně dotvořila hlasy Křemílka, Vochomůrky, Rákosníčka i malé čarodějnice, Zdeněk Svěrák dodal svému Radovanovi (oproti televizní adaptaci) vlastní interpretací ještě větší vtip a radost ze života, Oldřich Vízner si vyhrál s hlasy Štaflíka a Špagetky a František Smolík si vychutnal zvláště postavičky medvěda Kubuly a strašidla Barbuchy. Supraphon nyní vydává výběr toho nejlepšího z těchto nahrávek v kompletu tří CD. Trojalbum Pohádkoví kamarádi ilustrátora Zdeňka Smetany vychází k 40. výročí od vzniku první série Rákosníčka.

Zdeněk Smetana byl malíř, grafik, ilustrátor, režisér, animátor a scenárista. Věnoval se především tvorbě pro děti. Natočil víc než 400 filmových pohádek, ilustroval řadu pohádkových knih a také obalů gramofonových desek. Je autorem výtvarné podoby oblíbených pohádkových postaviček: Křemílka a Vochomůrky, Rákosníčka, malé čarodějnice, Štaflíka a Špagetky, Kuby Kubikuly i hrdinů z příběhů Radovanových radovánek.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

7. 11. 2016 14:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.