(Zdroj: Herminapress.cz ) 11x FOTO

Remundová má velkou lásku. Jakou?

Herečku Sabinu Remundovou provázejí pohádky od dětských let až do současnosti. A jak říká, jsou její celoživotní láskou.

„Jako malá holka jsem byla zvyklá na to, že mi pohádky vyprávěl dost často tatínek a dost při tom improvizoval. Vždycky si sedl k nohám mé postele a začal. Měl ale dost úzký repertoár, jeho nejoblíbenější postavičkou byl Enšpígl, ale na druhou stranu pokaždé tenhle příběh probíhal a končil jinak. Takže byl inovátor. Když se blížil k závěru, tak většinou usínal, ale to už i já jsem byla na cestě do říše snů,“ s úsměvem uvedla Sabina.

Jak doplnila hodně se u nich doma i zpívalo, takže na ty své dětské večery vzpomíná ráda. „Já teď dětem doma hodně čtu. Knížka je v současné době mezi mladými v defenzívě, ale já se snažím, aby si moje devíti a jedenáctileté ratolesti k nim cestu našly,“ řekla Remundová, kterou jsme zastihli spolu s hereckými kolegy Lukášem Příkazkým, Václavem Neužilem a režisérkou Alicí Nellis mezi malými pacienty motolské nemocnice, kde se ve zdejším kinosále a velké posluchárně v předpremiéře promítal nový pohádkový film Sedmero krkavců. A právě zmíněné kvarteto umělců má, kromě jiných, tohle dílo „na svědomí“.

„Roli královny mi nabídla Alice Nellis a vůbec jsem se nerozpakovala ji přijmout. Alice je zárukou kvality a profesionality, nebylo proto o čem uvažovat. A jak jsem dnes slyšela děti reagovat, pohádka se jim líbila. Osobně mě to potěšilo o to víc, že jsme udělali radost malým pacientům ve zdejší nemocnici, a pokud se jim po skončení filmu rozzářily oči, byla to pro nás všechny ta největší odměna,“ dodala Sabina Remundová.

Film Sedmero krkavců si odbude slavnostní premiéru dnes (2. června) v kině Lucerna. Natáčel se 56 dnů v průběhu dvou let mj. ve Vysokých Tatrách, Těrchové nebo na hradě Zvíkov. 

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausin.

2. 6. 2015 12:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.