(Zdroj: Herminapress.cz) 35x FOTO

Režisér David Ondříček si oddechl: Prachy hlídat nemusím!

Režisér David Ondříček se pustil do natáčení dvoudílného televizního filmu s názvem Dukla 61. Po dlouhé době nemusí u filmu, který točí Česká televize, hlídat coby producent rozpočet.

„Je to velká úleva, když peníze za vás hlídají jiní a vy se můžete věnovat pouze režii. Téma mi nabídl producent Michal Reitel ještě ve formě synopse. Dneska hledáme témata velice těžko a tento námět mi připadal velice silný. Je to o lidech v určité extrémní situaci, dělají povolání, které dnes pomalu zaniká a nese atributy všeho, co lidi láká: nebezpečí, peníze, výjimečnost prostředí a přestože to ničí zdraví, ty lidi stmeluje určitá hrdost na to, že jsou havíři,“ uvedl David Ondříček, který prací na filmu překonává i sám sebe.

„Já jsem se o sobě domníval, že jsem klaustrofobik a v podstatě pohodlný chlap, ale tohle mně zvedlo ze sedačky. A protože jsem kvůli filmu schopný udělat cokoliv, tak jsem patnáct dní prožil při natáčení pod zemí. Proto natáčení na povrchu, i když je tu špína, prach a vedro je pro mě už pohoda," přiznal režisér Ondříček, který do hlavní ženské role obsadil svoji životní partnerku, herečku Marthu Issovou. „Spolupráce s mojí ženou vypadá zatím dobře. Určitá výhoda je, že si o té její postavě můžeme doma povídat. Tak pokud se nezačneme nějak hádat, naštěstí máme nějakých patnáct natáčecích dní, bude to dobré,“ usmál se režisér.

Snímek je inspirovaný skutečnými událostmi důlního neštěstí, které se na dole Dukla na Ostravsku událo. Při tragédii tehdy zahynulo 108 havířů a nemalý podíl na jejich smrti mělo i tehdejší vedení šachty.

Ve  filmu Dukla 61 uvidíme herce Jiří Langmajera, Marka Taclíka, Václava Neužila, Jiřího Sedláčka, Oskara Hesse, Roberta Mikluše, Martina Myšičku, Petra Buchtu, Štěpána Kozuba, Sylvii Krupanskou a další. 

Diváci najdou film v programu České televize příští rok.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

11. 8. 2017 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín