(Zdroj: Herminapress.cz ) 11x FOTO

Robert Vano: Jsem věřící člověk a pomoc potřebným je moje radost

Loni nafotil kalendář pro Jedličkův ústav, teď chystá další, který věnuje spolku Život 90, jenž pečuje o seniory a jejich blízké. Přední světový fotograf Robert Vano charitu podporuje a do světa to příliš nevykřikuje.

„Víte, jsem věřící člověk a pomoc těm, kteří jsou v nouzi a potřebují to, je moje radost. Prožil jsem a prožívám docela úspěšný život, ale nemám klapky na očích a vidím, že ne každý to o sobě může říci. Proto je to i moje povinnost trošku dát najevo, že mi jejich osud není lhostejný,“ uvedl Vano, který na kalendáři pro příští rok začal pracovat v jedné ze tříd Středního odborného učiliště kadeřnického, kterou si proměnil na ateliér

. V jeho díle, které zatím nemá název budou fotografie známých osobností, které by měly znázorňovat mezigenerační spolupráci, a to že elán mládí a zkušenosti dříve narozených k sobě patří. Na fotkách se objeví třeba fotbalista Antonín Panenka, bývalá televizní hlasatelka Kamila Moučková, herci Stanislav Zindulka, Jan Čenský či Luba Skořepová, profesor Jan Pirk a řada dalších.

Jako první se před Vanův objektiv postavily dvě zástupkyně mladé generace, tenistka Karolína Plíšková a moderátorka Jana Peroutková. Obě dámy prozradily, že focení pro tento kalendář a podpora charitativního projektu jsou jejich prvním a určitě ne posledním počinem.

„Ne každý mladý člověk si uvědomuje, že mu síla, zdraví a elán třeba nevydrží do konce života. Čas prostě běží každému. Já jsem do tohoto projektu šla i proto, že si myslím, že pro starší generaci se toho moc nedělá. Je to takový můj drobný příspěvek,“ prozradila své důvody pro spoluúčast na kalendáři Jana Peroutková, které souhlasně přikyvovala Karolína Plíšková.

Další fotografování do kalendáře je na programu v druhé polovině května.

 

23. 4. 2015 13:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.