Robert Vano, Iva Janžurová (Zdroj: Herminapress.cz ) 10x FOTO

Robert Vano má svoji knihu. Pokřtila ji jeho milovaná Ivuška Janžurová

Fotograf Robert Vano, známý zejména pro své černobílé fotografie mladých mužů neboli kluků, jak sám říká, uspořádal výstavu ze  čtyřiasedmdesáti unikátních barevných snímků z různých období své kariéry Dobrá atmosféra a společnost provázela vernisáž Memories i křest stejnojmenné knihy. Kmotry knižní novinky se stali herečka Iva Janžurová, Muž roku 2011 Michal Gajdošech a teoretička fotografie Dana Mrázková.

„Nikdy jsem nepřemýšlel o tom, že i já budu někdy vzpomínat a teď je to tady,“ začal svůj proslov Robert Vano a prozradil, že často slýchá, proč neudělá knihu s celebritami?

„Já jsem taky celebrita a navíc, protože, kdybych do knihy dal třeba všechny fotky mojí milované Ivušky Janžurové, tak bych pak nevěděl, jestli to lidé kupují kvůli ní nebo kvůli mně,“ řekl na účet své blízké přítelkyně.

Nesnází s knihou však bylo ještě více.

„Co byl průser, byla ta knížka. Vždy byla u nějakého nakladatelství asi rok a pak ji nevydali. Říkali pane Vano, my se omlouváme, ale my vydáváme olympiádu. Proč olympiádu, když vyhrávají jenom Číňáni?! Tak jsem šel do dalšího nakladatelství, po roce mi volali – pane Vano, my vydáváme Tatry. Proč Tatry, kdo kupuje Tatry?! Já kdybych měl tisíc korun, tak jedu stopem do Tater a nebudu si o nich kupovat knihu. Ale pak se to konečně povedlo,“ vzpomíná na útrapy s knihou Memories vitální osmašedesátiletý umělec a pyšně svírá přes všechny překážky velmi povedenou publikaci, která obsahuje mnohem více fotografií než samotná výstava. 

Na slavnostní vernisáž a křest do třetího patra Kotvy zavítala také stále dobře vypadající bývalá královna modelek Milada Karasová a zpěvák Pavel Vítek, který před pár dny oslavil 54. narozeniny. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

6. 10. 2016 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.