Robert Plant (Zdroj: Robert Plant ) 2x FOTO

Rocková legenda Robert Plant to v červenci rozjede v Plzni

Hlas Led Zeppelin - jedné z nejlepších rockových skupin všech dob, zpěvák Robert Plant, míří do Čech. České publikum si bouřlivého zpěváka získalo natolik, že se sem rád vrací. Na co se může těšit Plzeň, až přijede světová star Robert Plant? A v jakém bude rozpoložení díky právě probíhajícímu soudu o plagiátorství písně Stairway to Heaven? Na to si fanoušci musí počkat do 27. července, kdy vystoupí v doprovodu kapely Sensational Space Shifter v plzeňském amfiteátru Lochotín. Robert Plant k nám přijíždí ve vrcholné formě v rámci svého evropského turné.

Nedávno proběhlo před porotou v Los Angeles první a dlouho očekávané stání u soudu s případem známým jako „Michael Skidmore vs. Led Zeppelin“. Robert Plant, hlas jedné z nejznámější rockových kapel minulého stolení, je obviněn z plagiátorství snad nejznámější pecky, kterou proslavila právě kapela Led Zeppelin, s názvem „Stairway to Heaven“. „Robert určitě za práva k písni bojuje, i když je paradoxem, že on sám tuto písničku nehraje moc rád. Možná je to tím, že je to pro něj určitá srdcová záležitost a text je pro až moc osobní, neboť text písně odkazuje na některé smutné zkušenosti a případy v jeho životě,“ prozradil zdroj z jeho okolí. 

Držitel několika hudebních cen Grammy a nositel řádu britského impéria, Robert Plant, se dostal do povědomí hudebního světa na začátku 60. let. Živoucí rocková legenda na své bouřlivé období vzpomíná v tom nejlepším. „Víš, byl jsem kdysi slavný, pak zase chvíli ne a pak zase jo. Na Led Zeppelin se nedá zapomenout, byla to smršť. Ta doba je pryč a je tady nová, jiná, možná trochu míň divoká,“ dodává s ironií a nadhledem v hlase jeden z největších a nejznámějších rockových zpěváků, ze kterého se i dnes fanynkám podlamují kolena. 

21. 6. 2016 17:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.