Vanda Hybnerová hrála v Rodinném filmu jednu z hlavních rolí. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Rodinný film je drama. Přesto si Vanda Hybnerová natáčení pochvaluje

Na začátku roku míří do kin český film s názvem Rodinný film slovinského režiséra a scénáristy Olmo Omerzu. Film je mimořádný už i tím, jakou cestu do kin zvolil. Ještě než se vydal do distribuce, úspěšně obkroužil několik prestižních filmových zahraničních festivalů. Velký ohlas vzbudil ve španělském San Sebastianu, z Tokia si dokonce dovezl Hlavní cenu za umělecký přínos (mimochodem, posledním českým filmem, který se na tomto festivalu uváděl, byl film Kolja).

,,Rodinný film je podle mě dobrodružný příběh. To pravé dobrodružství přitom paradoxně nezažívají rodiče při plavbě po moři, ale jejich děti mezi čtyřmi stěnami pražského bytu. Myslím si, že k tomu abychom zažili něco výjimečného nebo vyřešili své problémy, není potřeba cestovat nikam daleko,“ říká o svém filmu mladý režisér Olmo Omerzu.

Scény plavby na moři, kterou absolvují rodiče v podání Karla Rodena (53) a Vandy Hybnerové (47) se točily v Thajsku.

„To byla nádhera,“ říká Vanda Hybnerová o natáčení. „Cestovali jsme sami s Karlem. Já jsem prvně v životě vystrčila nos mimo Evropu, pro mě to byl zážitek i jako pro turistu. Karel měl takový pletený žlutý, tlustý svetr, a když jsme vystoupili v těch padesáti stupních na sluníčku, Karel si ho vůbec nesundal. Byl v něm v podstatě pořád,“ práskla na Karla Rodena herečka a dodala, že nepoznala obětavější lidi, než byli pracovníci thajského štábu.

Jednotlivé scény filmu se nejprve poctivě nazkoušely dopředu, což ocenil mladý herec Daniel Kadlec, pro kterého to byla první filmová role.

„Já jsem byl za ty zkoušky moc vděčný, hodně mi daly. Bavilo mě to a cítil jsem, že se v tom zlepšuji,“ uvedl herec. 

I když se jedná o koprodukční film a tvůrci poctivě hledali herce i na Slovensku, v rolích jsou k vidění pouze čeští herci: Karel Roden, Vanda Hybnerová, Jenovéfa Boková (24), Daniel Kadlec, Martin Pechlát (41), Eliška Křenková (26) a další

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

16. 2. 2016 09:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.