Herečka Dana Morávková navštívila rekvalifikační středisko pro nevidomé. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Role jí vlezla pod kůži: Dana Morávková v sobě doktorku z Ordinace opravdu nezapře!

Na pomoc druhým ji ani jejího manžela nemusí nikdo dlouho přemlouvat. Herečka Dana Morávková (44) a hudebník Petr Malásek (51) již řadu let spolupracují se Světluškou, která se stará o lidi s těžkým zrakovým postižením.

„Manžel má pracovní povinnosti, tak jsem přišla alespoň já, popovídat si a pozdravit zdejší slabozraké a nevidomé výrobce ozdob na vánoční stromeček. Navíc jsem i patronkou projektu Křišťál pro Světlušku, takže jsem tu prostě nemohla chybět,“ vysvětlila Morávková v Pobytovém rehabilitačním a rekvalifikačním středisku pro nevidomé Dědina.

Herečka si prohlédla nejen dílnu výrobců ozdob, ale prošla si se zájmem celé středisko. Nahlédla i do košíkářské dílny nebo mezi nevidomé maséry. „Klobouk dolů před lidmi, kteří tu pracují, i těmi, kdo jim pomáhají v jejich nelehké situaci. Já osobně se velice těším na adventní trhy, které proběhnou od 27. listopadu do 23. prosince v horní polovině Václavského náměstí, protože tam bude i stánek Světlušky s nádhernými ozdobami na stromeček. Určitě si nějaké koupím a hlavně se na chvíli stanu i prodavačkou a budu tu s chutí ty krásné věci nabízet. V každé z těch ozdob je totiž ukryt i kus životního příběhu autora a jejím zakoupením mu vlastně sdělíte, že je užitečný. A za ten pocit to určitě stojí,“ dodala Dana Morávková.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

24. 11. 2015 14:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.