Kryštof Hádek (Zdroj: Herminapress.cz ) 14x FOTO

Role Kryštofa Hádka je inspirovaná skutečným člověkem

Napínavý snímek na motivy povídky režiséra Jana Němce Italská spojka. který  se odehrává mezi Prahou a Vídní v dramatickém roce 1968, mohli zhlédnout diváci na předpremiérové projekci v kině CineStar Anděl.

Název filmu Krycí jméno Holec vychází ze skutečnosti – pod tímto jménem vedla StB složku Helmuta Zilka. Ve filmu se objeví mnoho osob inspirovaných skutečnými lidmi a samozřejmě také řada skutečných dobových situací.

Také postava mladého režiséra Jana Davida, kterého hraje Kryštof Hádek, je inspirována skutečným člověkem – režisérem Janem Němcem.

„Režisér Jan Němec vyvezl tehdy na západ filmový materiál o příjezdu ruských tanků a byl to jeden z mála pravdivých záznamů toho, jak to doopravdy bylo, protože tehdejší politická garnitura mazala stopy a pouštěla do televize a rádia úplně něco jiného,“ říká herec Kryštof Hádek.

Němcův autentický dokument o událostech srpnových dní v Praze je svědectvím o spontánním odporu českého národa proti ruské okupaci v srpnu 1968. Okolnosti natáčení i dramatickou cestu filmového materiálu na Západ zpracoval sám Jan Němec v roce 2009 v působivém experimentálním dokumentu s názvem Holka Ferrari Dino. Režisér Jan Němec byl o průběhu příprav filmu Krycí jméno Holec průběžně informován a dokonce sám vymyslel filmové jméno pro své alter ego. Premiéry se však bohužel nedožil. 

Premiéra v kinech bude 22. září 2016

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

7. 9. 2016 10:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.