Roman Skamene pracuje na zahradě (Zdroj: Herminapress.cz ) 17x FOTO

Roman Skamene skončil u lopaty. Co si neudělá, to nemá

Je sice menší postavy, ale to, co mu chybí do výšky, dohání aktivitou. Žádná práce mu není cizí, a co neumí, našprtá z knih a příruček. Herec Roman Skamene je prostě mužem mnoha profesí.

Dovolenou tráví na chalupě ve Stradonicích spolu s manželkou Renatou, dcerou Sandrou a vnučkami čtyřapůlroční Rebecou a čtyřměsíční Stellou. A samozřejmě, v dnešní nejisté době, i s nebezpečně vyhlížejícím hlídacím psem jezevčicí Chipsy. K herecké profesi si nově„naložil“ i roli, s malou nadsázkou řečeno, stavbyvedoucího. A nebude to role herecká.

„Svatá pravda. Rozhodl jsem se, že zásadně zrekonstruuji naši haciendu. S pracemi začneme v září a skončit by se mohlo v listopadu až prosinci. Až přijedete příští rok, nepoznáte to tu. Samozřejmě jako naprostý zednický laik bych byl nepoužitelný, ale chci významně přiložit ruku k dílu, takže studuji odborné knihy, příručky, abych mně realizace stavebního záměru nezastihla nepřipraveného. A samozřejmě chystám si pomalu i nezbytné pracovní nástroje,“ uvedl Skamene a v dílně představil nejen plány nového „stavení“, ale i zednické pomůcky. 

„Manuální práce mě neděsí. Faktem ovšem je, že k tomu, aby mé zásahy do stavby nebyly destruktivní, ale naopak, je třeba se připravit. Takže kromě studia nabírám i fyzičku, abych vše zvládl. Denně nadrandím s kolečkem svých pět kilometrů s kolečkem a občas si trénink zpestřím i tenisem. Sport, jak známo, rovněž utužuje kondici a je příjemnější alternativou, než bezduché prohánění se za vozítkem. Mám tedy ještě zhruba měsíc před dnem D, kdy tady vypukne rekonstrukce a tu dobu míním do mrtě využít,“ kategoricky, ale jak jinak, než s úsměvem, dodal Roman Skamene a s nezbytným cigárkem v ústech, krumpáčem v ruce a kolečkem předvedl, že najatým pracovníkům bude zdatným konkurentem.  

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

22. 7. 2016 08:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.