(Zdroj: Herminapress.cz ) 12x FOTO

Roman Vojtek: Bohužel, s rakovinou mám osobní bolestivou zkušenost

Herec a zpěvák Roman Vojtek prý ani vteřinu neváhal nad nabídkou stát se jedním ze šestnácti ambasadorů 15. ročníku Avon pochodu proti rakovině prsu, který v hlavním městě proběhne 6. června.

„Nebylo ani nad čím váhat. Mám osobní bolestivou zkušenost s touhle zákeřnou nemocí, protože mi na ní umřela máma. Bylo to v době, kdy slovo rakovina bylo tabu. Neexistovala prevence ani osvěta a byl to tehdy takový obrovský strašák. Prostě nevyléčitelná nemoc. Podobné akce jako je Avon pochod, který upozorňuje na šance a možnosti, jak s ní bojovat, jsou stále potřebné. Právě ty bourají ty šílené mýty a pozvolna vítězí nad podvědomím, které asi stále všichni máme v hlavě, že na tuto nemoc se jen umírá, což samozřejmě není pravda,“ vysvětlil pohnutky, proč se Avon pochodu zúčastní Roman.

Prozradil i to, že se možná zapojí i do předběhu, který organizuje jeho kolegyně Iva Pazderková a v němž účastníci absolvují trasu pochodu v rychlejším tempu. „Je to docela lákavé, i když musím přiznat, že jsem určitě lepší chodec, než běžec. Ale popřemýšlím a uvidí se,“ doplnil Vojtek, který nemá zatím jasno jen v jediné věci, zda vyrazí na pochod s rodinkou. „To je ve hvězdách. Na tyhle plány je ještě spousta času, takže to neřeším,“ dodal herec a zpěvák. Vojtek s radostí uvítal i to, že se pochodu zúčastní jako ambasador i jeho kamarád Petr Vágner.

Oba pánové to na včerejší tiskovce dávali nepokrytě najevo a projevovali si vzájemnou náklonnost. „Trocha legrace neškodí, ale vážně. Chceme podpořit ženy v boji s touto nemocí a samozřejmě i chlapy, protože i jich, i když v menší míře, se to týká,“ doplnil Petr Vágner.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

10. 4. 2015 10:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.