(Zdroj: Herminapress.cz ) 25x FOTO

Rosák, Hrušínský a spol. musí počkat! Proměnit se v ďábla je totiž pořádná honička

Na Mikuláše si užila pětadvacátou reprízu úspěšné komedie Stvoření světa – bez cenzury v Divadle Radka Brzobohatého, ale tím její večerní program neskončil. Jak informovala Valérie Zawadská, která ve zmíněné inscenaci hraje ďábla pokušitele, aby večer byl stylový, tak na Mikuláše, začla péct cukroví, prozradila v divadelní šatně při úpravě exteriéru.

„Bude to spíš hnětení těsta a pak tvarování. Začnu lineckými kousky a pak postupně, jak mi čas dovolí, budu dopékat a dopékat a dopékat. Tradiční včelí úly určitě přijdou na řadu až poslední, a to někdy krátce před Vánoci. Inu, čas nedovolí vrhnout se na tvorbu, kdy se mi zlíbí, tak budu ďábelsky kutat po nocích a chvilkách volna,“ doplnila herečka.

To bůh, kterého v komedii představuje Jan Rosák, vánoční pečení přenechává manželce a nechá se rád překvapovat její zručností. A jak to má „nejvyšší“ s dárky? Už nakoupil?

„My jsme si už po desáté doma řekli, že nebudeme kupovat velké dárky. Žádná auta, lodě, exotické zájezdy, jen drobnosti pro pohlazení duše, třeba knížky, a nějaké drobnosti až pitomosti. Takže něco málo mám a něco dalšího, určitě božího, ještě obstarám,“ svěřil se Jan Rosák.

Třetí podstatnou postavou hry je anděl, jehož si vzal na triko Rudolf Hrušínský nejmladší. Co tedy on a jeho vánoční nákupy?

„No, anděl už má andělsky nakoupeno. Na rozdíl tady od pána boha, já nakupuji i velké dárky, ale jaké, to zůstane mým andělským tajemstvím. Moji nejbližší čtou noviny a sledují internet, tak nebude žádné prozrazování,“ sice s úsměvem, ale kategoricky sdělil Rudolf Hrušínský nejml.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

8. 12. 2016 15:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.